MojAndroid

Ponuka skladacích smartfónov sa postupne rozrastá. Na trhu zatiaľ stále dominujú modely Samsung Galaxy Z Fold3 a Z Flip3, avšak do hry sa začínajú pridávať aj mnohí čínski výrobcovia. Zdá sa, že Samsung sa snaží udržať náskok pred konkurenciou aj naďalej a pokračuje v inovovaní. Portál Android Central priniesol informácie o novom patente spoločnosti, ktorý odhaľuje netradičný koncept skladacieho smartfónu.

Nový skladací Samsung - patent
Neoficiálne rendery nového skladacieho Samsungu | Zdroj: Jermaine Smit pre LetsGoDigital.com

Netradičný preto, že toto zariadenie sa neskladá po celej dĺžke, ale len v hornej časti. Podľa patentu, ktorý bol zaregistrovaný ešte v roku 2021, sa má otvárať zľava. Otvorený vytvára tvar písmena P a svojim vzhľadom sa nenápadne podobá na LG Wing.

Keď je poskladaný, vyklápacia časť vytvára na zadnej strane, hneď vedľa fotoaparátov, sekundárny displej. Ten mal napríklad aj model Xiaomi Mi 11 Ultra, no okrem toho že nebol vyklápací a neobopínal sa po bokoch zariadenia, bol aj omnoho menší.

Obrazovka by mala používať rovnaké ultratenké sklo slúžiace ako ochranná vrstva, aké majú aj Galaxy Z Flip3 a Z Fold3. Pánty budú údajne podopreté tromi magnetmi, aby sa skladacia časť obrazovky udržala na mieste.

Samsung Galaxy Z Fold3
Samsung Galaxy Z Fold3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vyklápacia časť displeja si svoje využitie nájde

Ako v prípade všetkých ostatných patentov, smartfón s takýmto alebo podobným dizajnom na trh nikdy nemusí prísť. Zatiaľ teda nevieme, ako by ho výrobca do smartfónu zapracoval aj po softvérovej stránke. Existuje však mnoho potencionálnych spôsob, ako by sa dal využiť. Vyklápaciu časť displeja je možné použiť napríklad pri videohovoroch alebo pri pozeraní videí, zatiaľ čo na hlavnom displeji by bola otvorená iná aplikácia. V zloženej forme je zas možné využiť ju ako hľadáčik pri snímaní selfie fotografií pomocou zadného fotoaparátu.

Náš tip
Samsung bol napadnutý hackermi. Sú vaše údaje v ohrození?

10.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+