MojAndroid

Priznajme si to – Facebook Messenger je u mnohých z vás najčastejšie používanou aplikáciou. Predsa len, každý je dnes na Facebooku a staré SMS už vyšli z módy. Veľmi nás preto teší, že do Messengera pravidelne pribúdajú novinky a vylepšenia. Naposledy to boli napríklad možnosti pre prispôsobenie chatu a ako sa zdá, čoskoro sa v tejto aplikácii dočkáme aj Material dizajnu. Ten Facebook už testuje a pokiaľ máte šťastie, môžno sa nachádza v skupine ľudí, ktorí už noví dizajn aplikácie Facebook Messenger majú k dispozícii.

facebook-mesenger-material-dizajn-2
Vľavo aktuálna verzia, vpravo nová verzia s Material dizajnom.

Material dizajn pre Facebook Messenger prinesie niekoľko dizajnových noviniek. Jednou z nich je napríklad plávajúce funkčné tlačidlo v pravom dolnom rohu, ktoré nahradí aktuálne prítomnú lištu s farebným pozadím v dolnej časti obrazovky. Okrem toho sa zmenia aj ikony v hornej časti obrazovky, ktoré budú po novom menšie, tmavšie a pre Android používateľov jednoduchšie rozpoznateľné. Zmiznú aj sivé línie oddeľujúce jednotlivé konverzácie a stavová lišta sa zmení na priehľadnú. Celkovo sa nám nová verzia aplikácie Facebook Mesenger naozaj páči a sme radi, že Facebook pravidelne pracuje na jej vylepšeniach. Momentálne ju zrejme spoločnosť testuje cez A/B test, takže nie je jasné, kedy sa nového dizajnu dočkajú všetci používatelia. Môže to však byť otázkou niekoľkých dní alebo týždňov.

Náš tip
Facebook Messenger má mesačne 800 miliónov používateľov, pripravuje ďalšie novinky
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

20.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+