MojAndroid

Iba dva roky stačili na to, aby aplikácia Facebook Lite dosiahla míľnik 200 miliónov používateľov. Aplikácia je dostupná aj u nás, no primárne je určená pre rozvojové krajiny. Funguje totiž dobre aj na pomalších zariadeniach a pri pomalom internetovom pripojení.

facebook-lite (1)

Ponúka pritom také funkcie, aké nájdete na Facebooku v mobilnom prehliadači. V pamäti zariadenia vám ale zaberie iba 2 MB a bude fungovať aj pri 2G pripojení a na zariadeniach s Androidom 2.3 Gingerbread. Hoci aplikácia nie je primárne určená pre náš trh, aj u nás stále nájdete množstvo miest, kde rýchlejší mobilný internet nie je k dispozícii.

Aplikácia ale pre väčšinu používateľov nebude dostačujúcou. Jej funkcionalita je značne oklieštená a množstvo používateľov sa sťažuje na to, že nefunguje optimálne. Pre desiatky miliónov ľudí je to ale aj tak najlepší spôsob pripojenia k sociálnej sieti, čo dokumentuje práve súčasný míľnik.

Zdroj: Sheryl Sandberg via Android Police

9.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+