MojAndroid

Mobilná aplikácia sociálnej siete Facebook patrí vo všetkých obchodoch s aplikáciami medzi tie najsťahovanejšie. To ale neznamená, že je tiež najlepšie optimalizovaná. Aplikácia na výkonných telefónoch funguje pomerne dobre, no horšie sú na tom staršie zariadenia, prípadne súčasné najmenej výkonné modely. Vo Facebooku sa rozhodli, že optimálny užívateľský zážitok chcú priniesť aj na tieto zariadenia, a tak predstavili novú aplikáciu Facebook Lite.

Ako názov napovedá, aplikácia je akousi okresanou náhradou originálnej aplikácie Facebook. Ponúka tiež menšie množstvo funkcií, no tie najdôležitejšie časti Facebooku sú dostupné. Platí to o News Feede, správach, upozorneniach, prehliadaní fotografií a ďalších esenciálnych funkciách najväčšej sociálnej siete. Aplikácia je pritom dizajnovaná tak, aby sa rýchlo nainštalovala a fungovala v 2G sieťach. Samotný súbor s aplikáciou má pritom iba 1 MB, čo je neporovnateľne menej, ako klasická aplikácia pre Android.

facebook-lite (1)

Ak ste plánovali ušetriť nejaké miesto vo svojom zariadení nainštalovaním tejto aplikácie, musíme vás sklamať. Facebook Lite bude dostupný iba vo vybraných regiónoch vo svete a aj to iba postupne. Najskôr to budú niektoré krajiny v Ázii a neskôr prídu na rad vybrané regióny v Južnej Amerike, Afrike a Európe.

Zdroj: Facebook via Android Central

5.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+