MojAndroid

Regulačné orgány Európskej únie sú tŕňom v oku americkému gigantovi. Sociálna sieť už pohrozila, že ak ju nenechajú ísť v Európe svojou vlastnou cestou, jednoducho sa Facebook zbalí a zo starého kontinentu odíde. O skutočnosti informoval portál vice.com.

Náš tip
Radosť: Nový operátor štartuje už dnes, dozvedeli sme sa všetky informácie

Momentálne prebieha súdny spor v Dubline, na ktorom sa spoločnosť vyjadrila, že rozhodnutie írskej komisie môže spoločnosť prinútiť dokonca k odchodu. EÚ žiada, aby sa zastavil prenos údajov používateľov z Európskej únie smerom do USA. Sociálna sieť sa tomu bráni a voči komisárovi tiež vzniesol niekoľko obvinení. Taktiež tvrdí, že komisár je proti sociálnej sieti zaujatý.

Facebook prihlásenie do účtu

Facebook ďalej hovorí, že žiadna veľká spoločnosť používajúca podobné metódy na prenos údajov z EÚ do USA, nie je pod rovnakou kontrolou.

“Ak bude vyšetrovaný iba Facebook a bude pozastavený prenos údajov do USA, mohlo by to vážne narušiť hospodársku súťaž.”

Facebook šíri dezinformácie a ovplyvňuje výsledky volieb

V Európskej únii používa túto sociálnu sieť aktívne viac ako 410 miliónov ľudí a vygeneroval tu tržby v objeme 208 miliárd USD. Ďalšie problémy, ktorým Facebook čelí, sú šírenie dezinformácií a ovplyvňovanie volieb v celom regióne. Facebook je údajne dôvodom, prečo Veľká Británia vystúpila z EÚ.

Obchodný model sociálnej siete sa spolieha práve na to, že je schopný rýchlo a ľahko prenášať údaje po celom svete. Zásah do tohto prenosu by mal samozrejme negatívny vplyv na ekonomickú stránku spoločnosti. A to sa samozrejme Facebooku nepáči.

“Myšlienka, že by sa Facebook stiahol z európskeho trhu, je absurdná a nemyslím si, že by tomu niekto uveril.”

Michael Veale, výskumník technologickej politiky z University College v Londýne

 

Náš tip
Samsung potvrdil, že Fan Edition modely vlajkových lodí uvidíme každý rok

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+