MojAndroid

Evernote je jednou z najpopulárnejších mobilných aplikácií na písanie poznámok a hlavným konkurentom aplikácie OneNote od spoločnosti Microsoft. Poslednú väčšiu aktualizáciu ale dostala ešte v roku 2018, ktorá vtedy priniesla aplikácii tmavý režim. Podľa portálu AndroidPolice ale medzitým vývojári usilovne pracovali na ďalšej veľkej aktualizácii, ktorú tento týždeň konečne predstavili.

Nový vzhľad, lepší editor textu aj vyhľadávanie

Niektoré zmeny, ktoré aktualizácia prináša, boli viditeľné už niekoľko mesiacov na iných platformách. Po stránke dizajnu bola aplikácia pre Android prerobená prakticky od podlahy. Rozhranie je konzistentnejšie s inými platformami, s menším počtom zalomení grafických prvkov a väčším leskom. Editor pre písanie poznámok dostal širšie možnosti úprav textu. Posilnené bolo aj vyhľadávanie, ktorému pribudli filtre a návrhy napísaných poznámok v reálnom čase.

V aplikácii bol kompletne prerobený zdrojový kód, vďaka čomu by mala byť rýchlejšia, stabilnejšia a s menším množstvom chýb. Zároveň by to malo vývojárom uľahčiť jej vývoj, opravu prípadných chýb a prinášanie nových funkcií. Zlepšiť by sa tým mala aj synchronizácia poznámok medzi platformami, ktorá občas nebola úplne bezproblémová.

Aktualizácii chýbajú widgety a ďalšie prvky

Aktualizácia prináša ale aj niektoré negatíva. V aplikácii totiž chýbajú napríklad widgety, viacnásobný výber alebo manažér hesiel. Pravdepodobne ale nejde o trvalé odstránenie a dôvodom je skôr to, že vývojári nestihli tieto funkcie integrovať do novej aktualizácie. Portál AndroidPolice dúfa, že sa objavia v ďalších verziách aplikácie.

Aktualizácia by mala byť dostupná v najbližších týždňoch pre smartfóny so systémom Android 10 a vyšším. Pokiaľ sa vám nechce čakať, kým vám jej dostupnosť obchod Google Play oznámi, tak ju môžete nainštalovať manuálne pomocou APK súboru. A ak vám Evernote ako nástroj pre tvorbu poznámok nevyhovuje, tak vám môže pomôcť náš redakčný výber aplikácií na poznámky alebo tipy od čitateľov.

Náš tip
Potvrdené: Séria Samsung Galaxy Note s najväčšou pravdepodobnosťou končí
4.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+