MojAndroid

Americký internetový gigant Microsoft neponúka na platforme Android len mobilnú verziu textového editoru Word, tabuľkového editor Excel a nástroj pre prezentácie Powerpoint. V obchode Google Play má až 80 mobilných aplikácií a jednou z najsťahovanejších je nástroj na tvorbu poznámok a agendy Microsoft OneNote. Ten teraz podľa portálu NeoWin získava po najnovšej aktualizácii tmavý režim a pár ďalších vylepšení.

Tmavý režim nájdete v Nastaveniach

Aplikácia OneNote si získala popularitu hlavne na platforme Windows vďaka komplexným možnostiam tvorby denných poznámok. Mobilná verzia pre platformu Android dokáže tieto poznámky synchronizovať s desktopovou verziou pomocou cloud úložiska od Microsoftu. Tmavý režim sa v nej objavil už júli pre vybraných testerov v betaverzii. Od tohto týždňa by mal byť  ale dostupný pre všetkých. V nastaveniach stačí otvoriť položku Témy a vybrať svetlú, tmavú alebo systémom prednastavenú tému. Tmavý režim je prospešný pre oči pri slabšom osvetlení alebo v tme. Zároveň pri OLED displejoch šetrí spotrebu batérie a tým pádom predlžuje výdrž smartfónu.

Pribudli aj ďalšie nové funkcie

Tmavý režim ale nie je jediným vylepšením, ktoré aktualizácia prináša. Rozšírili sa možnosti atramentu pri ručných poznámkach. Okrem výberu typu pera respektíve štetca a hrúbky čiary, si môžete na palete vybrať vlastnú farbu. Pribudla možnosť preorganizovať si jednotlivé sekcie jednoduchým podržaním a potiahnutím položky. Zlepšila sa aj funkcia kopírovania textu alebo funkcia Späť/Vpred pre vrátenie sa k predošlým krokom editovania. Pokiaľ ste v novej verzii OneNote odhalili aj iné nové funkcie, tak sa s nimi môžete podeliť v diskusii.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
2.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+