MojAndroid

Kto by nepoznal Microsoft Word. Najpopulárnejšia aplikácia na tvorbu textových dokumentov sa nedávno dočkala významného míľnika. Prostredníctvom obchodu Google Play už bola nainštalovaná viac, ako miliardu krát. Darí sa aj ďalším dôležitým aplikáciám od Microsoftu, ktoré s Wordom priamo súvisia. PowerPoint, OneNote a OneDrive hlásia cez 500 miliónov stiahnutí.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Microsoft Word je v mobilnej verzii kompletný nástroj na vytváranie a editovanie dokumentov, takých, aké poznáme z desktopovej verzie. Aplikácii nechýba žiadna podstatná funkcia, ktorá by vám prácu s dokumentami na smartfóne prekazila. Jedinou nevýhodou je samozrejme uhlopriečka displeja, ktorá je jednoducho na plnohodnotnú prácu nedostatočná. Avšak na čítanie dokumentov, ich rýchlu kontrolu či jednoduché editovanie je práve Word pre Android ako stvorený.

Ignorácia Androidu stála Microsoft 400 mld. dolárov

E-mailový klient Outlook trochu zaostáva, bol nainštalovaný približne 100 miliónov krát. Ten má v Google Play naozaj ťažkú úlohu. Väčšina používateľov zostáva pri klasickom Gmaili, no existuje obrovské množstvo kvalitných e-mailových klientov. A presadiť sa medzi nimi je ťažké.

Portál Theverge spomína, že tento míľnik je tak trochu ironický. Minulý mesiac sa zakladateľ Microsoftu, Bill Gates, nechal počuť, že absencia Microsoftu na trhu smartfónov bola tou najväčšou chybou, akú kedy mohol urobiť. Tým, že podcenil Android, prišla firma údajne o neuveriteľných 400 miliárd dolárov. Operačný systém Windows Phone prišiel neskoro a trpel hlavne nezáujmom zo strany vývojárov, takže aplikácií na túto platformu bolo pomenej.

Náš tip
Bill Gates: Podcenil som Android a moja spoločnosť prišla o 400 miliárd
15.7.2019
Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+