MojAndroid

Každý týždeň vám prinášame tipy na zaujímavé aplikácie, ktoré vám môžu uľahčiť život. Hľadáte najlepšie aplikácie na navigovanie? Alebo kvalitnú appku na počasie? Na tieto otázky sme vám odpovedali už v predchádzajúcich článkoch. Tento bude venovaný najlepším aplikáciám na zapisovanie poznámok podľa redakcie.

Keep – poznámky a zoznamy

S touto aplikáciou priamo od Googlu bude spokojný aj náročnejší používateľ. Je jednoduchá, rýchla a nezaberá veľa miesta. Ponúka pritom funkcie, ktoré sa môžu hodiť. Výborná je synchronizácia naprieč všetkými vašimi zariadeniami, v ktorých máte Google účet. Okrem samotnej aplikácie pre smartfóny či tablety s Androidom môžete tieto poznámky využívať aj priamo vo vašom webovom prehliadači na desktope. Ak poznámku napíšete tam, automaticky sa synchronizuje a máte ju všade. Okrem samotných písaných poznámok si aplikácia rozumie aj s úlohami, prípadne si poznámky môžete aj kresliť. Pokročilú aplikáciu na kreslenie síce nenahradí, no na základné veci bude dostatočná. Aby sme nezabudli, nechýba ani podpora hlasových poznámok. Následne ich môžete triediť do skupín, pričom každá poznámka môže byť ešte aj farebne rozlíšená, prípadne si ju môžete pripnúť. Aplikácia obsahuje aj šikovný widget na domovskú obrazovku, pomocou ktorého získate rýchly náhľad vašich poznámok. Jedným kliknutím na príslušnú ikonu priamo z domovskej obrazovky môžete vytvoriť novú úlohu, poznámku či hlasovú poznámku. U nás v redakcii je Keep jednou z prvých aplikácií, ktoré si do svojich smartfónov inštalujeme.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Microsoft OneNote

Kto by nepoznal OneNote? Jedná sa o silný nástroj, s ktorým si hravo poradíte s vašimi poznámkami a ich synchronizáciou. Aplikácia funguje podobne, ako Keep, no s tým rozdielom, že je potrebné mať Microsoft účet. Jednotlivé poznámky sú automaticky synchronizované bez ohľadu na to, či ich píšete vo svojom smartfóne alebo priamo na PC. Aplikácia obsahuje množstvo možností úprav textu, dokonca podporuje aj pero S Pen od Samsungu (dokáže rozoznať silu zatlačenia a tým meniť hrúbku čiar). Nechýbajú sni obrázkové poznámky, ktoré si môžete sami nakresliť. Samozrejmosťou je aj možnosť triedenia poznámok. Microsoft OneNote je tou pravou voľbou pre náročnejších používateľov, ktorí chcú mať okamžitý prístup k svojim poznámkam zo všetkých zariadení.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Sticky Notes + Widget

Veľmi jednoduchá aplikácia na zapisovanie poznámok, ktorá vám nezaberie veľa miesta vo vašom smartfóne, no ponúka všetko podstatné. Odporučili by sme ju hlavne používateľom, ktorí sú menej nároční na rôzne pokročilé funkcie, ale chcú mať poznámky pekne pokope. Výhodou sú aj prehľadné widgety, ktoré si môžete pridávať na domovskú obrazovku, takže vám už nič dôležité neunikne. Jednotlivé poznámky môžete jednoducho farebne odlíšiť. Aplikácia podporuje aj synchronizáciu s cloudom, no pre využitie tejto funkcie bude potrebné zaplatiť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Evernote

Evernote je jednou z najlepších aplikácií na zapisovanie poznámok. Obsahuje množstvo pokročilých nástrojov, poznámky môžete kresliť či nahrávať a nechýba ani synchronizácia naprieč všetkými vašimi zariadeniami. V základnom balíku, ktorý je zdarma, môžete Evernote využívať na dvoch zariadeniach, inak si budete musieť zaplatiť mesačné predplatné. V tomto prípade získate možnosť zapisovania objemnejších poznámok, rovnako budete mať aj viac úložiska na cloude. Vyhľadávať bude možné aj v dokumentoch a prílohách balíka Office, prípadne skenovať dokumenty a zo skenov vytvárať poznámky. Evernote je najsilnejším nástrojom na zapisovanie poznámok, aký môžete v Obchode Play nájsť. Využijú ho hlavne najnáročnejší používatelia, ktorí si zapisujú veľa poznámok a nemajú čas ich triediť. V poznámkach je totiž možné vyhľadávať aj pomocou kľúčových slov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Máte aj vy tip na nejakú kvalitnú aplikáciu, ktorá dokáže organizovať poznámky podľa vašich predstáv? Neváhajte a podeľte sa s nami o vaše tipy na dobré aplikácie na zapisovanie poznámok!

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie s GPS navigáciou | Tipy redakcie
Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie
Náš tip
Najlepšie Android aplikácie pre fitness a zdravú výživu

5.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+