MojAndroid

Rádiá Európa 2 a Expres, ktoré patria pod spoločnú skupinu BAUER MEDIA Slovakia, varujú pred podvodnými stránkami. Tie majú podobu facebookových profilov a píšu iným používateľom pod zámienkou z nich vytiahnuť peniaze. Správu priniesol web rádia Expres.

Falošné účty moderátorov Európa 2 a Expres vyťahujú od ľudí peniaze

Píšu používateľom, že vyhrali v neexistujúcich súťažiach – spomínané rádiá totiž o svojich súťažiach nikdy neinformujú prostredníctvom Facebooku, ale majú ich zverejnené na svojich stránkach.

Následne sa snažia z používateľov vylákať osobné údaje a údaje platobných kariet prostredníctvom falošnej a podozrivo vyzerajúcej stránky. Spomínané rádiá informujú, že nikdy nepýtajú informácie z platobných kariet. Takisto nepoužívajú iné stránky než ich vlastné.

Spoločnosť BAUER MEDIA Slovakia už informovala políciu, ktorá sa tým bude zaoberať.

Na Facebooku sa pod varovaní od rádia Expres objavili viaceré komentáre používateľov, ktorých kontaktoval falošný facebookový účet Matúša Krnčoka. Jedna z nich spomína, že mu aj naletela a poslala 1 €. Po tom, ako si uvedomila, že naletela na podvod, volala do banky a snaží sa situáciu vyriešiť.

Toto sú niektoré z podvodných stránok:
https://sites.google.com/view/matkrnok/halaman-muka/
https://sites.google.com/view/vladovarecha2021/
https://www.facebook.com/Vlado.europe2021/

Ak by ste objavili nejaké ďalšie, je potrebné ich nahlásiť na jednu z následujúcich e-mailových adries: expres@expres.sk, europa2@europa2.sk alebo jemne@jemne.sk.

Náš tip
Vianoce 2021: Tipy na najlepšie Bluetooth slúchadlá pod stromček

9.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+