MojAndroid

Európska únia chce bojovať s prebytočným elektronickým odpadom, ktorého objem sa z roka na rok zvyšuje závratným tempom. Podobne, ako sa štandardizovala nabíjačka pre smartfóny, tak EÚ chce zjednotiť štandard nabíjania na jeden typ aj pre tablety. MicroUSB port nachádzajúci sa na tabletoch by sa tak v budúcnosti mohol začať vo veľkom využívať nielen k prepojeniu prístroja z PC, ale aj na jeho nabíjanie.

EU

Samozrejme, niektoré tablety už teraz umožňujú nabíjanie cez vstavaný microUSB port. Nové uznesenie by však malo právne zaväzovať všetky spoločnosti predávajúce svoje zariadenia v Európe, aby v nich používali uzákonený štandard nabíjania. Pre väčšinu z nich by to nemalo predstavovať žiadny problém. Niektorí výrobcovia, ako napríklad Apple, ktorí používa vlastný lightning konektor sa však s novým uznesením pravdepodobne veľmi stotožňovať nebude. Je však možné, že podobne ako pri starších modeloch iPhonov s 30-pinovým konektorom, ponúkne vlastný microUSB adaptér.

Žiadame členské štáty EÚ a výrobcov aby konečne zaviedli univerzálnu nabíjačku a skoncovali tak s chaosom v kábloch pre mobilné telefóny a tablety, “povedala Barbara Weiler, členka Európskeho parlamentu.

Zdroj: Verge

27.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+