MojAndroid

Európska únia podľa webu GSMArena bude pokračovať v zabraňovaní operátorom účtovať si poplatky za roaming. Platí to pre všetkých operátorov v 27 členských štátov EÚ.

Služby v roamingu ako doma všade po členských štátoch Európskej únie

Iniciatíva “roam like at home” nás zbavila nutnosti platiť si za roaming pred piatimi rokmi. Pokračovať to takýmto spôsobom bude až do roku 2032. Nová časť tejto iniciatívy sa zameriava na to, aby zahraniční operátori ponúkli rovnaké alebo minimálne veľmi podobné služby, na aké sme zvyknutí zo svojej domovskej krajiny. Ide najmä o podporu pre 5G pripojenie za predpokladu, že vaša domovská krajina vám najmodernejšiu mobilnú sieť ponúka taktiež.

EÚ Európska Únia vlajka
Zdroj: Unsplash.com

V prípade, že by si zahraničný operátor účtoval za svoje prémiovejšie služby peniaze, mali by ste byť o tom informovaní prostredníctvom SMS správy. Čísla prvej pomoci by taktiež mali byť jasné a použiteľné. V prípade, že by ste sa v zahraničí nevedeli dovolať na tiesňovú linku 112, operátor bude povinný vám ponúknuť alternatívu zdarma. “Roam like at home” chce nepriamo zabezpečiť aj to, aby ste si v zahraničí nemuseli kupovať miestnu SIM kartu pre plnohodnotné a výhodné využívanie telefonických a dátových služieb.

Náš tip
4ka privítala leto 5G roamingom a zvýšením objemu dát v zahraničí

1.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+