MojAndroid

Sociálna sieť Twitter patrí medzi najznámejšie a najpoužívanejšie sociálne siete vôbec. Aktuálne sa o ňu podľa informácií zverejnených na portáli theguardian.com, uchádza miliardár Elon Musk. Ten je ochotný zaplatiť niekoľko desiatok miliárd dolárov, s cieľom podpory slobody prejavu a demokracie na celom svete.

Elon Musk ponúka za Twitter viac ako 40 miliárd dolárov

Správa o tejto iniciatíve prišla len niekoľko dní po tom, čo Musk odhalil, že kúpil 9,2 % akcií Twitteru. V rozhovore s bývalým redaktorom Wired a kurátorom známych konferencií TED uviedol, že “Mať verejnú platformu, ktorá je masívne dôveryhodná, je mimoriadne dôležité pre budúcnosť civilizácie.”

Taktiež spomenul, že Twitter neprosperuje ako spoločnosť a ani ako nástroj na zlepšenie slobody prejavu. Tvrdí, že nemá dôveru v súčasné vedenie Twitteru a že v prípade, že bude jeho ponuka odmietnutá, prehodnotí svoju investíciu, nakoľko bude pre neho už nevýhodná. Na margo veci sa Elon Musk, majiteľ spoločnosti Tesla vyjadril takto:

„Od svojej investície si až teraz uvedomujem, že spoločnosť nebude vo svojej súčasnej podobe prosperovať a Twitter sa musí transformovať na súkromnú spoločnosť. Moja ponuka je mojou najlepšou a poslednou ponukou. Ak nebude prijatá, budem musieť prehodnotiť svoju pozíciu akcionára. Twitter má mimoriadny potenciál. Odhalím ho.”

elon musk twitter
Zdroj: theguardian.com

Ponuku na 43,4 miliardy dolárov musí ešte vedenie starostlivo prehodnotiť a následne určiť postup, ktorý bude v najlepšom záujme spoločnosti a všetkých akcionárov Twitteru.

Náš tip
Kde vo vašom Android smartfóne nájdete históriu notifikácií? | NÁVOD
15.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+