MojAndroid

Četovaciu aplikáciu Sphere, ktorá je zameraná na vytváranie online komunít, prevzala jedna z najväčších sociálnych sietí na svete, Twitter. Tá teraz plánuje to najlepšie z aplikácie nasadiť do svojej platformy.

Projekt Sphere vznikol v roku 2015 v Londýne pod vedením 28-ročného Tomáša Halgaša a Nicka D’Aloisioa, ktorý už ako 17-ročný predal svoj prvý startup spoločnosti Yahoo.

Halgas a Nick Aloisio zakladatelia Sphere
Zdroj: Sphere.me

Zakladatelia mali pri vzniku aplikácie iné ciele

Pôvodne však aplikácia mala iný cieľ. Zo začiatku používateľom umožnila nájsť a zdieľať svoje znalosti prostredníctvom online trhoviska platených expertov, prepojených cez skupinový čet. Najviac sa však darilo skupinám, ktorých členovia k sebe cítili silnú príslušnosť. Preto sa aplikácie neskôr pretransformovala na miesto, kde si používatelia môžu nájsť svoju komunitu a zapojiť sa do zmysluplných rozhovorov. Tím stojaci za aplikáciou následne rast komunít podporoval tým, že čistil konverzácie od neaktuálnych príspevkov a vzbudzoval používateľov k výmene informácií a názorov.

Sphere už na stiahnutie nenájdete, ale jej najlepšie funkcie sa stanú súčasťou Twitteru

Odkúpenie spoločnosťou Twitter pre aplikáciu Sphere znamená koniec, no jej najlepšie funkcie sa v budúcnosti stanú súčasťou sociálnej siete. Pre Tomáša a jeho tím však snaha vybudovať silné komunity nekončí. Stanú sa súčasťou viacerých interných tímov Twitteru, ktoré pracujú na rôznych častiach sociálnej siete.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot

Náš tip
Facebook končí, firma sa premenuje

22.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+