MojAndroid

Jedna z najpoužívanejších sociálnych sietí, Facebook, plánuje budúci týždeň zmeniť svoj názov kvôli zameraniu na budovanie komunikácie pomocou virtuálnej reality. Portál TheVerge zverejnil všetky informácie o prichádzajúcich zmenách ohľadom Facebooku.

Prečo má Facebook v pláne premenovať celú platformu?

Riaditeľ spoločnosti Mark Zuckerberg sa chystá o zmene názvu prezradiť viac na konferencii 28. októbra. Premenovanie pravdepodobne zaradí aplikáciu Facebooku pod materskú spoločnosť, ktorá dohliada aj na ostatné aplikácie, ako Instagram, WhatsApp mnohé ďalšie. Hovorca Facebooku sa k týmto špekuláciám odmietol vyjadriť. Známa platforma zamestnáva viac ako 10 000 zamestnancov, ktorí pracujú na vytvorení hardvérových noviniek pre zákazníkov, ako napríklad smart (AR) okuliare. Zuckerberg verí, že tieto inovatívne nápady sa čo najskôr dostanú medzi populáciu a začnú sa používať na každodennej báze, ako je tomu v dnešnej dobe so smartfónmi.

Zmena názvu by mohla poslúžiť Zuckerbergovi aj do budúcnosti hlavne kvôli jeho plánovaným projektom. Jedným z dôvodov zmeny sú aj neustále kontroly na Facebooku. Bývalá zamestnankyňa zverejnila dokumenty pre denník The Wall Street Journal a dokonca o nich aj svedčila na súde. Takýto ľudia, ktorí sa snažia špiniť meno Facebooku a takýmto spôsobom chcú rozbiť celú platformu sa nachádzajú na celom svete. Možno aj preto riaditeľ plánuje premenovať svoju spoločnosť a pretvoriť jej názov.

Facebook Mark Zuckerberg
Zdroj: AndroidCentral.com

Facebook nie je jedinou spoločnosťou, ktorá sa po dlhodobých úspechoch plánuje premenovať. Príkladom je aj napríklad platforma Snapchat, ktorá sa v roku 2016 premenovala na Snap Inc. Následne sa začal Snap oslovovať, ako “kamerová spoločnosť” a neskôr vypustil na trh aj svoje prvé okuliare s kamerou. Zdroj hovorí aj o tom, že nový názov Facebooku by mohol mať niečo spoločné so slovom Horizon. Toto slovo by to mohlo byť aj práve preto, lebo komunikácia vo virtuálnej realite, na ktorej spoločnosť pracuje už niekoľko rokov by mala mať podľa všetkých informácií názov Horizon Worlds. Spomínaný názov vznikol krátko po tom ako Facebook vydal demo verziu prepojenia virtuálneho pracovného prostredia s názvom Horizon Workrooms.

Počas leta Mark Zuckerberg zostaval tím, ktorý sa bude špecializovať čisto na vývoj futuristických projektov. Pred nedávnom bola zverejnená aj správa o tom, že Facebook má v pláne zamestnať ďalších 10 000 zamestnancov po celej Európe, práve na vývin virtuálnej reality a plánovaných produktov. Tým chcel riaditeľ zdôrazniť dôležitosť projektu a osobne pre portál TheVerge zverejnil, že sa bude v najbližšej dobe venovať hlavne svojmu novému “biznisu.”

Náš tip
Zrkadlenie obrazovky. Čo to je a ako sa používa?

21.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+