MojAndroid

Obyvatelia Číny, ktorí sa v blízkej budúcnosti rozhodnú vymeniť svoje staré auto za elektromobil Tesla Model Y, čaká príjemné prekvapenie. Portál Engadget informuje, že Tesla začala tento model vyrábať s procesorom AMD Ryzen, na miesto pôvodného procesoru od spoločnosti Intel. To by malo vodičom poskytnúť lepší používateľský zážitok pri ovládaní infotainment systému vozidla, ktorý by mal byť teraz o čosi rýchlejší a plynulejší.

AMD procesor má zatiaľ len Performance Tesla Model Y

Zmenu si všimli majitelia Performance verzie Modelu Y, no Tesla spravidla používa rovnaké procesory pre všetky varianty jednotlivých modelov. Zatiaľ však nie je isté, či sa výkonnejšieho procesoru dočkajú aj budúci vodiči modelov S a X. Taktiež nie je známe, či sa zmena týka len Číny alebo či sa dotkne aj zvyšku sveta. Spoločnosť sa k situácii nevyjadrila.

Tesla Model Y
Tesla Model Y | Zdroj: Radovan Hlôška

Rozhodnutie mohlo ovplyvniť viacero faktorov. Možno ide o reakciu na globálny nedostatok čipov alebo sa spoločnosť len snaží znížiť náklady. Uvažuje sa aj nad možnosťou, že postupne plánuje AMD procesory používať vo všetkých svojich vozidlách. Táto hypotéza však ani zďaleka nemusí byť pravdivá, no ak by aj bola, tento prechod by pravdepodobne trval niekoľko rokov.

Náš tip
Toto je USB kľúč, ktorý sa dokáže sám zničiť
29.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+