MojAndroid

USB kľúče sú pomaly ale isto nahrádzané rýchlejšími alternatívami, ako napríklad externými SSD diskmi. Majú však svoje čaro i dnes, hlavne kvôli nízkym cenám aj za vyššie kapacity a ide o zariadenia s veľmi malými rozmermi. Nie je však USB kľúč ako USB kľúč. Tento od Rostec je schopný sa v prípade potreby znehodnotiť. Článok bol zverejnený na Rostec.ru. Na Slovensku o tejto novinke ako prvý informoval webový portál DSL.sk.

USB kľúč so schopnosťou znehodnotenia pamäte znie veru zaujímavo

Pokiaľ na USB kľúči držíte osobné veci, ktoré by mali patriť iba vám a nikto by k nim nemal mať prístup, je dobré vedieť, že existuje USB kľúč, ktorého obsah je možné zničiť jednoduchým stlačením tlačidla. V jeho útrobách sa nachádza elektronické zariadenie, ktoré znehodnotí úložisko kľúča. Ide o nenávratnú činnosť, ktorá “natvrdo” vymaže celý obsah pamäte a prakticky znemožní jeho ďalšie použitie.

Tlačidlo sa nachádza na konci tejto vecičky. Aktivuje sa ním elektronický detonátor, ktorý má svoj vlastný zdroj energie. Vyslaním energie sa spáli pamäťová jednotka. Nejde o nič extrémne zložité. Pre bezpečnosť používateľa je dobré vedieť, že poškodenie vzniká iba pod obalom USB kľúča. Jeho konštrukcia ostáva nepoškodená a nikomu samozrejme nehrozí žiadna ujma na zdraví.

V dnešnom digitálnom svete je potrebné klásť dôraz na zabezpečenie a súkromie. Preto mnohí dbajú na to, aby sa k ich osobným údajom nedostala neoprávnená osoba. Tento problém je možné riešiť aj takto radikálne. No čo potom s tými dôležitými dátami, ktoré boli uložené v už zničenej flash pamäti? Nuž, majiteľ takéhoto zariadenia musí povinne dodržiavať staré známe pravidlo informatiky “zálohuj, zálohuj, zálohuj!”

Náš tip
Ulož.to odmení očkovaných 20 GB kreditom na 6 mesiacov zadarmo
29.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+