MojAndroid

Jedna z najpopulárnejších sociálnych sieti Twitter posledný rok bojuje s rôznym zneužívaním jej sociálnej siete. Ide o rôzne “fake” správy alebo rôzne druhy podvodov. S nástupom kryptomien sa začali objavovať rôzne podvodné metódy ako pomocou nich vylákať z ľudí peniaze. V reakcií na to teraz Twitter zaviedol novú metódu boja proti podobným podvodom. Ak nemáte overený účet pomocou telefónneho čísla a zmeníte si jeho meno napríklad na meno populárneho technologického vizionára Elona Muska, služba vám ho zablokuje. Odomknúť si ho následne môžete len overením cez CAPTCHA kód a telefónne číslo. A čo ma Elon Musk spoločné s podvodmi okolo kryptomien?

Prečo práve Elon Musk?

Náš tip
Elon Musk vymazal účty Tesla a SpaceX na Facebooku

Viac ako rok podvodníci respektíve podvodní boti na Twitteru často úspešne predstierajú, že sú majitelia účtov populárnych používateľov Twitteru ako je Elon Musk alebo Donald Trump. Potom sa snažia vylákať kryptomeny z nových investorov pod zámienkou darovania kryptomien všetkým, ktorí pošlú zlomok tejto rozdávanej čiastky vopred na ich kryptomenovú adresu. Sám Elon Musk na to na svojom Twitter účte pred časom aj reagoval.

Vitalik Buterin, spolutvorca projektu Ethereum, verejne požiadal zakladateľa a generálneho riaditeľa Twitteru Jacka Dorseyho, aby poskytol riešenie tohoto problému. Twitter potvrdil, že pracuje na ďalšom dodatočnom riešení tohto problému, pretože vytváranie nových podvodných účtov je podľa všetkého rýchlejšie ako ich blokovanie. Napríklad v júni spoločnosť oznámila kúpu bezpečnostného startupu s názvom Smyte, ktorý by mal pomôcť rýchlejšie a efektívnejšie riešiť výzvy v oblasti bezpečnosti, spamu a bezpečnosti.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

25.7.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+