MojAndroid

Skôr v tomto mesiaci sa redakcia DxOMark rozhodla otestovať kvalitu zvuku, ktorú nový Apple iPhone 12 produkuje. Smartfón sa dočkal 73 bodov a umiestnil sa tak o dva body nižšie, ako minuloročný model iPhone 11 Pro Max. iPhone XS Max sa však dočkal o jedného bodu viac, čo nám dáva 74 bodov. Teraz ale technologický webový portál GizmoChina hlási, že DxOMark sa dal i na testovanie kvality fotoaparátov tejto novinky s logom ohryznutého jabĺčka.

Drahšie iPhony z radu 12 sú na tom lepšie

Hneď na začiatok by sme radi povedali, že iPhone 12 sa celkovo umiestnil na trinástej priečke v rebríčku testovaných smartfónov. Výsledný počet bodov tohto telefónu pritom činí 122. Pre porovnanie spomenieme, že jeho súrodenci iPhone 12 Pro Max a iPhone 12 Pro získali vyšší počet bodov, a to 130, respektíve 128. Oproti predchodcovi iPhone 11 Pro Max si ale iPhone 12 drží dvojbodový náskok.

Apple iPhone 12 DxoMark
Apple iPhone 12 DxoMark hodnotenie

Video je vskutku podarené, no vlajkové Androidy fotia lepšie

Keď si zhrnieme všetky nové iPhony, ktorých sme sa v roku 2020 dočkali, je možné usúdiť, že základný iPhone 12 je určený pre drvivú väčšinu používateľov. Na jeho zadnej strane nájdeme dva fotoaparáty.

Primárny senzor má 12 MP, pixely o veľkosti 1.4µm, clonové číslo f/1.6, optickú stabilizáciu obrazu a fázové ostrenie. Používateľ môže nahrávať 4K videá pri 24/30/60 fps a 1080p videá pri 30/60/120/240 fps. Zmienime aj podporu Dolby Vision HDR do snímkovej frekvencie 30 fps. Snímač disponuje i gyroskopickou, elektronickou stabilizáciou a dvojitým LED bleskom.

Za video si iPhone 12 vyslúžil 112 bodov. V krátkosti povedané, čo sa kvalít fotografií týka, novinka na tom rozhodne nie je zle. Keď si ale tento výsledok porovnáme s vlajkovými loďami od Samsungu, Huawei, Xiaomi či OPPO, iPhone 12 stále na nich stráca. Predbehli ho samozrejme aj ďalšie, drahšie modely značky Apple. Na druhú stranu je však nutné zmieniť, že iPhone 12 natáča oveľa lepšie video, ako ostatné súčasné telefóny na trhu.

Za horšieho svetla iPhone 12 zaostáva

Výsledné snímky z iPhonu 12 sa údajne vyznačujú konzistentným a presným automatickým zaostrovaním, správnou expozíciou a vernými farbami v interiéri. Detailné snímky sú výsledkom fotenia ako vonku, tak aj vo vnútri. Keď sa ešte na chvíľu vrátime k videu, to má široký dynamický rozsah, pekné a verné farby, korektné farebné tóny pokožky ľudí a efektívnu stabilizáciu aj počas chôdze.

Apple iPhone 12

Na prvý pohľad by ste si povedali, že iPhone 12 má bezchybný fotoaparát. No oproti svojej “androiďáckej” konkurencii je tu možné vidieť muchy za zhoršených svetelných podmienok. Máme tým na mysli vyšší šum, horší dynamický rozsah, degradáciu farieb a mnoho ďalších nedokonalostí, ktoré majú vlajkové lode s operačným systémom Android a dedikovaným nočným režimom pomerne dobre zvládnuté.

Náš tip
Samsung má v aplikácií fotoaparátu skrytú funkciu na fotografovanie mesiaca

28.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+