MojAndroid

Aj napriek skutočnosti, že sa juhokórejský gigant Samsung radí medzi najlepšie značky smartfónov a konkrétnejšie fotomobilov, stále sa nájde zopár vecí, ktorými firma za ostatnými výrobcami ešte zaostáva.

Napríklad taký Google má vo svojej fotoaplikácii integrovaný astrofotografický režim. Ten dokáže modelovému radu Google Pixel výrazne pomôcť a výsledky s použitým tohto režimu sú fakt podarené. Podľa webu SamMobile je ale Samsung už na polceste k vytvoreniu podobného módu pre nočné fotky.

“Moon Mode” momentálne veľa nedokáže, no je tu

Možno niektorí z vás vlastnia telefón od Samsungu, ktorý disponuje verziou používateľskej nadstavby One UI 2.5, poprípade 3.0. Je však veľmi vysoká šanca, že neviete o špeciálnom režime pre fotenie Mesiaca. Po anglicky sa táto vymoženosť nazýva “Moon mode”.

Samsung Moon mode

Nejde o žiadnu dedikovanú vlastnosť. “Moon mode” je integrovaný vo funkcii Scene Optimizer, čo je dá sa povedať režim s umelou inteligenciou, ktorý v zásade toho, čo fotoaparát práve vidí, optimalizuje scénu, aby výsledná fotografia mohla vyzerať o čosi lepšie. To znamená, že ak sa svojim smartfónom zameriate a priblížite na Mesiac, optimalizátor scénu vylepší a výsledok by mohol vyzerať o čosi lepšie.

Samsung Galaxy Note 10 Lite fotoaparát
Smartfón na obrázku: Samsung Galaxy Note 10 Lite

Momentálne je ale nutné povedať, že táto integrácia od Samsungu je veľmi slabá. Na druhú stranu to rozhodne nie je na škodu, keďže je režim fotografovania mesiaca už nejakým spôsobom implementovaný a existuje veľa priestoru na vykonávanie vylepšení v tomto obzore. Výsledok sa s najväčšou pravdepodobnosťou nijak neodlišuje od fotografie, ktorá by bola vytvorená bez asistencie softvéru.

Samsung sa pravdepodobne touto funkciou ešte bude zaoberať

Nečudujeme sa, že Samsung túto novinku nijak špeciálne neohlásil. Možno si uvedomuje, že forma astrofotografického režimu ešte potrebuje dobrý kus práce. Dúfame, že sa v blízkej budúcnosti dočkáme módu, vhodného nielen na fotenie Mesiaca, ale aj nočnej oblohy všeobecne.

Samsung Galaxy M51 fotoaplikácia
Smartfón na obrázku: Samsung Galaxy M51

Ako sme už spomínali, funkcia by mala byť dostupná od verzie používateľskej nadstavby One UI 2.5 a vyššej, pre niektoré zariadenia zo série Galaxy. Na záver by sme sa používateľov smartfónov značky Samsung radi opýtali otázku, či ste už o integrácii tejto funkcionality vedeli, alebo nie.

Náš tip
Najlepšie Samsung mobily roka 2020. Veľký test smartfónov
28.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+