MojAndroid

Analytická spoločnosť Canalys podľa portálu GizmoChina zverejnila štatistiku celosvetových predajov smartfónov za posledný štvrťrok. Okrem klasického rebríčku najpredávanejších výrobcov obsahuje aj zaujímavejšiu štatistiku 10 najpredávanejších modelov.

Xiaomi preskočilo americkú spoločnosť Apple

Od 1. júla do 30. septembra bol najpredávanejším výrobcom smartfónom bez väčšieho prekvapenia juhokórejský Samsung. Vďaka 80,2 miliónom dodaných modelov bol jeho podiel na trhu 23 %. Druhé miesto patrí jeho čínskemu konkurentovi Huawei s  51,7 miliónmi dodaných smartfónov a podielom na trhu 14,9 %.  Až tretie miesto prinieslo historické prekvapenie v podobe čínskej spoločnosti Xiaomi.

Tá vďaka 47,1 miliónov predaných smartfónov vrátane samostatnej značky Redmi dosiahla podiel na trhu 13,5 % a preskočila spoločnosť Apple. Americký gigant dodal na trh 43,2 milióna iPhonov, čo mu zabezpečilo o niečo menší podiel na trhu 12,4 %. Prvú päťku najpredávanejších výrobcov uzatvára čínsky výrobca vivo s 31,8 miliónmi predanými smartfónmi a podielom 9,1 %.

Najpredávanejším smartfónom bol Apple iPhone 11

Oveľa zaujímavejšia je ale štatistika najpredávanejších modelov. Prvé priečky nepatria najpredávanejšiemu výrobcovi Samsungu, ale štvrtému Applu. Najpredávanejším smartfónom bola minuloročná vlajková loď Apple iPhone 11, ktorá minulý mesiac dostala nástupcu Apple iPhone 12. Druhé miesto patrí tohtoročnému modelu Apple iPhone SE (2020), ktorý je najlacnejším smartfónom Applu. Zvyšných osem miest si rozdelili Android smartfóny spoločnosti Samsung a Xiaomi.

Zaujímavosťou je, že v najpredávanejšej desiatke sa neumiestnil ani jeden model od Huawei a ani jeden vlajkový Android smartfón. Darilo sa nižšej a strednej Samsungu konkrétne Samsungu Galaxy A21s, Galaxy A11, Galaxy A51, Galaxy A31 a Galaxy A01 Core. V tábore Xiaomi to boli tri modely jeho samostatnej značky Redmi – Redmi Note 9/Redmi 10X 4G, Redmi 9 a Redmi 9A. Ukazuje to, že pri Android smartfónoch je stále najlákavejším parametrom ich cena.

Najpredávanejšie smartfóny v Q3 2020:

  1. Apple iPhone 11
  2. Apple iPhone SE 2020
  3. Samsung Galaxy A21s
  4. Samsung Galaxy A11
  5. Samsung Galaxy A51
  6. Redmi Note 9 / Redmi 10X 4G
  7. Redmi 9
  8. Samsung Galaxy A31
  9. Redmi 9A
  10. Samsung Galaxy A01 Core
Náš tip
6G: Čína na orbitu vypustila prvý experimentálny satelit pre novú sieť
11.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+