MojAndroid

Je prehľadná, čitateľná a rýchla. Za ostatný rok sa stala mobilná aplikácia Dôvera nielen aplikáciou s najlepším hodnotením od používateľov, ale súčasne aj najčastejšie hodnotenou aplikáciou zdravotných poisťovní. Najvyššie známky žne aj od odborníkov.

Dôvera aplikácia
Dôvera aplikácia
Developer: Dôvera
Price: Free
  • Dôvera aplikácia Screenshot
  • Dôvera aplikácia Screenshot
  • Dôvera aplikácia Screenshot
  • Dôvera aplikácia Screenshot
  • Dôvera aplikácia Screenshot
  • Dôvera aplikácia Screenshot
  • Dôvera aplikácia Screenshot
  • Dôvera aplikácia Screenshot

Mobilná aplikácia najväčšej súkromnej zdravotnej poisťovne je prvá svojho druhu. Dôvera ju dala svojim poistencom k dispozícii už pred ôsmimi rokmi. Za ostatný rok jej pribudlo zhruba 150-tisíc používateľov. Na konci septembra 2021 malo apku Dôvery vo svojich mobiloch stiahnutú takmer 380-tisíc poistencov.

mobilna aplikacia dovera
Foto: Dôvera

Poistenci si zvykli, že používať mobilnú aplikáciu Dôvery sa oplatí – šetrí ich čas a ponúka im rad výhod. Práve vďaka nej si môžu polepšiť o stovky eur. Každý rok do apky pribudne niekoľko vylepšení. Tu sú najväčšie vychytávky:

1.

Apka Dôvery sa stala v posledných mesiacoch doslova nevyhnutnou súčasťou života poistenca. V júli 2021 do nej pribudol digitálny covid preukaz EÚ, ktorý si dnes zvykáme používať pri vstupe do reštaurácií, na rôzne podujatia a najmä pri cestovaní do zahraničia.

2. 

Podobne ako je to pri preukaze poistenca, aj v prípade covid preukazu platí, že ho rodičia majú v apke aj pre svoje deti. Preukazy poistenca majú dokonca poruke aj vtedy, keď práve nemajú pripojenie na internet. V mobilnej aplikácii sa poistencom zobrazuje e-recept, na ktorý si môžu vyberať v lekárni predpísané lieky.

3.

Práve prostredníctvom aplikácie sa poistenci Dôvery môžu dostať k finančným výhodám od poisťovne. Jednou z nich je výhoda Zdravé zuby, vďaka ktorej dostanú 5-krát v roku naspäť po 30 eur za ošetrenie u zubára alebo dentálnu hygienu. Stačí foto bločku z pokladničného dokladu a peniaze máte do 90 dní späť na účte. Podobným systémom plánuje poisťovňa od budúceho roka prispievať 50 eurami aj na okuliare pre deti.

4.

Necítite sa práve fit a máte obavu, že by to mohol byť napríklad aj obávaný covid? V apke Dôvery si môžete overiť svoje príznaky vďaka samodiagnostickému nástroju od Infermedica. Stačí popísať svoje príznaky a zodpovedať na presne cielené otázky. Umelá inteligencia vás nasmeruje, či stačí ochorenie vyležať s teplým čajom doma v posteli, alebo radšej kontaktovať lekára. Od októbra Dôvera túto službu rozšírila – samodiagnostiku bude možné použiť aj pri deťoch.

5.

Termín poslednej preventívnej prehliadky, názvy užívaných liekov, mená praktického lekára, stomatológa, pediatra. Aj tieto informácie máte na dosah práve v mobilnej aplikácii zdravotnej poisťovne. Obsahuje zdravotnú kartu, z ktorej viete vyčítať aj stanovené diagnózy. Aplikácia vás tiež v správnom čase upozorní prostredníctvom notifikácie na to, že nastal čas na preventívnu prehliadku.

6.

Samoplatitelia zdravotného poistenia čiže živnostníci alebo dobrovoľne nezamestnaní ľudia ocenia údaje o výške poistného. Výhodou je, že platbu poistného možno cez aplikáciu na pár klikov rovno uhradiť.

7.

Apka Dôvery umožňuje výhody nielen čerpať. Dá sa povedať, že svojich používateľov zvýhodňuje dvakrát. Ak kontaktujete poisťovňu telefonicky práve z apky, operátor sa vám bude venovať prednostne. A ak voláte v neštandardnom čase, pracovník call centra vám zavolá naspäť.

8.

A na záver: nemusíte ani nikam telefonovať. Niektoré dôležité údaje – bankový účet, e-mailovú adresu a telefónne číslo – si môžete sami zmeniť práve v aplikácii Dôvera vo svojom mobile.

mobilna aplikacia dovera
Foto: Dôvera

Smart poisťovňa 2021: Hlasujte a vyhrajte

Za aplikáciu Dôvera môžete hlasovať v prebiehajúcej ankete Smart Poisťovňa 2021. Zo všetkých, ktorí odovzdajú svoj hlas najlepšej poisťovni, vyžrebujeme jedného šťastného výhercu smartfónu v cene do 400 eur. Preto neváhajte a zapojte sa.

11.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+