MojAndroid

Mobilné telefóny sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života už niekoľko rokov. S nástupom inteligentných zariadení sa ešte častejšie stretávame s ľuďmi, ktorí sa bez svojho mobilu nepohnú ani na krok. Fenomén kupovania nového telefónu ale existuje už pomerne dlho a za ten čas prešiel viacerými zmenami. Čo sa ale nezmenilo, je pocit, ktorý máme pri výbere a kúpe nového zariadenia. Kde si ale kupujete svoj nový smartfón vy?

Keďže je rok 2015, aj na túto otázku existuje celý rad odpovedí. Možno najtradičnejšou z nich je “u operátora”. Nie je to tak dávno, čo sme si telefón u operátora kupovali takmer všetci. Išlo o najjednoduchší spôsob, ako sa dostať k novým modelom. Ak ste ešte dostali nejakú špeciálnu akciu, aj v priebehu doby viazanosti ste za telefón zaplatili možno menej, ako by to bolo v prípade kúpy v hotovosti. Okrem toho, operátori mávali často dostatočne široký výber telefónov, ktorý naplnil požiadavky každého užívateľa.

Sony_Xperia_Z3+_-1

Doba sa ale zmenila. Na trh vstúpilo obrovské množstvo nových výrobcov, a tak dnes množstvo zariadení u operátorov nenájdete. Napriek tomu mnohí zákazníci uprednostňujú túto cestu kúpy. Nie je nič jednoduchšie, ako približne každé dva roky zájsť do predajne operátora, posedieť si niekoľko desiatok minút so zamestnancom a zistiť všetky informácie, ktoré potrebujete o aktuálnych ponukách služieb a zariadení. Toto je cesta, ktorú uprednostňuje veľká časť zákazníkov, ktorá nemá čas alebo chuť tráviť výberom zariadení dlhší čas. Okrem toho si za tie roky mnohí zákazníci zvykli, že telefón splácajú postupne a každé dva roky zaň nemusia zaplatiť plnú sumu.

V rámci zmien, o ktorých sme hovorili, niektorí zákazníci hľadali alternatívy. Dôvodov môže byť viac – nižšia cena pri kúpe v hotovosti či väčší výber na iných miestach. Ak sa aj rozhodnete nekúpiť si telefón u operátora, stále máte k dispozícii niekoľko variant. Telefón si môžete kúpiť v kamennej predajni obchodu s elektronikou, v internetovom obchode, v bazári alebo v tzv. mobil-shope. Každé z týchto riešení má vlastné výhody a nevýhody. Čoraz viac ľudí vidíme kupovať si smartfón v obchodoch s elektronikou, kde nájdu radu od odborníkov a zároveň môžu ušetriť tým, že zaplatia za telefón plnú sumu.

htc-one-m7-m8-m9-titulka

Nakupovanie nového zariadenia cez internet je určite veľmi populárne najmä u mladšej generáciie. Mnohí zákazníci totiž požadujú od svojho zariadenia najmä spoľahlivosť a neradi sa dostávajú do situácií, keď musia svoje zariadenie reklamovať zaslaním poštou. Ak sa už ale na túto cestu dajú, potešia ich často nižšie ceny a extrémne bohatý výber. Ďalšou alternatívou je kúpa smartfónov v mobil-shopoch, resp. v bazároch. Tu je jednoznačným lákadlom cena zariadení. Nájdete tu používané, ale aj nové zariadenia, ktorých cena je často oveľa nižšia, ako pri kúpe v kamennom obchode, ale aj u internetového predajcu.

Náš tip
Android bazár – zaujímavé ponuky za posledné týždne

Výhody nakupovania cez internet a nakupovania v bazáre spája aj náš Android bazár. Tu nájdete množstvo zariadení, ktoré ponúkajú čitatelia a možno tu nájdete presne také zariadenie, aké vám vyhovuje. V skratke ale môžeme povedať, že možností pre kúpu nového smartfónu je dnes naozaj veľa. Určite má každé z riešení pozitívne, aj negatívne stránky a v konečnom dôsledku je zrejme na prioritách každého zákazníka vybrať si taký spôsob kúpy, aký mu najviac vyhovuje a aký mu prinesie najviac úžitku. Preto sa pýtame vás – ako si kupujete nový smartfón? Využívate na to služby operátorov, alebo radšej hľadáte najlepšiu ponuku na internete? Hlasujte v našej ankete a dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, ktorý spôsob uprednostňujete vy a prečo.

Ako si kupujete nový smartfón?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

7.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+