MojAndroid

Aktualizované: Prima banka spustila len službu Garmin Pay. Fitbit Pay sa teda nekoná, zdroj, z ktorého sme čerpali, mal nesprávne informácie.

Dianie v bankovom sektore pravidelne monitorujeme a každoročne prinášame anketu Smart Banka, v ktorej môžu čitatelia hlasovať za najlepšie slovenské banky z pohľadu smart funkcionalít. Jednou z takýchto funkcionalít je možnosť platiť mobilom či hodinkami.

Platby mobilom či hodinkami sú na Slovensku už štandardom

Na Slovensku môžeme mobilom platiť od 28.2.2018, kedy bola spustená služba Google Pay. Táto služba pre inteligentné hodinky prišla k nám len v auguste minulého roka, spoločne s hodinkami Samsung Galaxy Watch 4.

Služby Garmin Pay a Fitbit Pay sú u nás dostupné od apríla 2019, no podpora zo strany bánk je v porovnaní s Google Pay a Apple Pay slabšia. Medzi podporované banky sa pridala Prima banka, informoval portál živé.aktuality.sk.

Fitbit Charge 5 cvičenie
Fitbit Charge 5 | Zdroj: Zdenka Smalecová

Tieto platobné metódy banka spustila v tichosti, neinformovala o tom médiá a žiadnu zmienku o spustení sme nenašli ani na jej facebookovom profile. Podľa banky boli spustené približne pred mesiacom, informuje živé.

Na webe Prima banky neexistuje žiadna zmienka o Fitbit Pay, nachádzajú sa tu len základné informácie a postup aktivácie služby Garmin Pay. Prehľadný návod nájdete aj na našom webe.

Ktoré banky podporujú Fitbit Pay a Garmin Pay?

Zoznam podporovaných bánk všetkých platobných služieb sme spracovali v samostatnom článku. Garmin Pay a Fitbit Pay po novom ponúka Prima banka, ktorá sa pridala k ďalším šiestim:

  • 365.bank
  • mBank
  • Poštová banka
  • Slovenská sporiteľňa
  • Fio banka
  • ČSOB

Ktorá banka je najviac “SMART”?

Ak rozmýšľate nad zmenou svojej banky z akéhokoľvek dôvodu a vašou prioritou sú smart funkcie (platenie mobilom, kvalitná aplikácia s množstvom funkcií a pod.), potom by ste nemali prehliadnuť nezávislé hodnotenie slovenských bánk z pohľadu smart funkcií, tzv. SmartBanka INDEX.

SmartBanka INDEX (SBI) je systém hodnotenia mobilných bankových aplikácií na základe informácií získaných od ich reálnych používateľov v ankete SmartBanka. Ide o živý systém, v ktorom sú zohľadnené všetky pozitívne aj negatívne skúsenosti a názory používateľov na jednotlivé funkcionality bankových aplikácií, ich celkovú použiteľnosť a prínos pre klienta banky. Viac informácií o hodnotení slovenských bánk a aktuálny rebríček nájdete na smartbanka.sk.

Náš tip
Okamžité platby. Všetko, čo potebujete vedieť o novinke, ktorá príde už onedlho

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+