MojAndroid

Podľa prieskumu spoločnosti Mastercard je v Európe pripravených využívať bezkontaktné platby nositeľnými zariadeniami až 175 miliónov ľudí, teda približne štvrtina. Najväčší záujem prejavili obyvatelia Švédska (41 %), Francúzska (34 %) a Holandska (27 %).

“Slováci patria vo využívaní bezkontaktných platieb k európskej špičke. Je preto samozrejmé, že majú záujem začať platiť bezkontaktne aj pomocou rôznych, napríklad nositeľných zariadení spojených s bankovým účtom. Som veľmi rád, že dnes je práve Mastercard súčasťou spustenia novej služby Fitbit Pay a Garmin Pay na Slovensku, vďaka ktorej sa opäť posúvame vpred”, uviedol Miroslav Lukeš, generálny riaditeľ Mastercard pre Slovensko, Česko a Rakúsko.

Na Slovensku je záujem veľký

365.bank sa pozrela pri príležitosti spustenia týchto služieb na Slovensku aj na to, ako vnímajú platenie hodinkami a doplnkami Slováci. Výsledky ukázali, že je záujem o tieto služby obrovský. Až 35 % ľudí sa vyjadrilo, že by takúto možnosť privítali. Celkovo sme sa zaradili na druhé miesto medzi krajiny s najväčším záujmom.

Z technologicky zdatných ľudí na Slovensku by možnosť platenia nositeľným príslušenstvom privítalo až 51 % opýtaných. Z prieskumu tiež vyplynulo, že až 61 % ľudí, ktorí využívajú smart hodinky, sa už niekedy ocitlo v situácii, keď potrebovali zaplatiť a nemali pri sebe hotovosť ani kartu.

Ako na to

Najskôr si do svojho smartfónu stiahnete aplikáciu Fitbit alebo Garmin Connect. Prihlásite sa do nej, zvolíte heslo na potvrdzovanie platieb a vyplníte údaje z platobnej karty. Na záver overíte vyplnené údaje a hotovo. Môžete začať platiť svojimi hodinkami značky Fitbit alebo Garmin.

Pri samotnom platení sa obchodníkovi neodosielajú údaje z fyzickej karty, ale tie z jej virtuálneho “dvojčaťa”. Navyše, platby sú zabezpečené kódom, ktorý slúži na autorizáciu platieb počas 24 hodín od jeho posledného zadávania, resp. dovtedy, pokiaľ si hodinky nedáte z ruky dolu.

Zľava na kúpu smart hodiniek od Fitbit a Garmin

Pri príležitosti uvedenia novej platobnej možnosti, si môžu zákazníci 365.bank zakúpiť smart hodinky týchto dvoch značiek so zľavou. V prípade Fitbit si môžu do konca júna uplatniť 15 % zľavu na nákup všetkých produktov z portfólia značky. Smart hodinky môžu kúpiť prostredníctvom e-shopu MALL.SK na základe zľavového kódu klient365. Nákup je potrebné zaplatiť platobnou kartou 365 banky.

Tí, ktorí plánujú kúpiť hodinky značky Garmin, si môžu do konca mája uplatniť zľavu vo výške až 30 percent (platí pre modely Vivoactive 3 a Vivoactive 3 Music). Učiniť tak môžu prostredníctvom odmeňovacieho programu Peniaze s5 na www.garmin.sk. Pred kúpou hodiniek si aktivujú zľavu priamo v aplikácii 365 banky, zaplatia plnú výšku ceny platobnou kartou 365 a 30 % zľavu získajú vo forme cash backu, ktorý banka v rámci programu pripisuje na účet v pravidelných intervaloch.

Zoznam smart hodiniek, ktoré podporujú NFC platby:

Fitbit

  • Fitbit Charge 3 Special Edition
  • Fitbit Versa
  • Fitbit Versa Special Edition
  • Fitbit Ionic
  • Fitbit Ionic: adidas edition

Garmin

  • Garmin Forerunner 645
  • Garmin Fenix 5 Plus
  • Garmin Vivoactive3
  • Garmin D2
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
25.4.2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+