MojAndroid

Spoločnosť MasterCard dnes počas tlačovej konferencie zhrnula úspechy v roku 2018, no čo je ešte dôležitejšie, prezradila niektoré zo svojich plánov na rok 2019. Tešiť sa tak môžeme na ešte väčšie množstvo bezhotovostných elektronických platieb na internete, v MHD, ale aj pri platbách napríklad za opravu práčky.

Platby za MHD sú iba začiatok

Spoločnosť MasterCard je známa najmä ako vydavateľ platobných kariet, no angažuje sa vo veľkom množstve ďalších projektov. Snaží sa priniesť inovatívne platobné riešenia do oblastí, kde už mali dávno byť, ale aj tam, kde vás možno ani nenapadlo, že bude možné platiť bezhotovostne.

Jedna z najväčších výhod pre zákazníkov je ukrytá v aplikácii IDS BK, ktorá je určená na nákup a správu cestovných dokladov v bratislavskej MHD. Nedávno sme vám priniesli návod, kde podrobne opisujeme, ako za lístky platiť menej práve prostredníctvom aplikácie. Najdôležitejším nástrojom je práve aplikácia Masterpass, ktorá umožňuje nákup lístkov o 20 centov lacnejšie ako je ich štandardná cena.

MasterCard sa okrem toho podieľa aj na tom, že v bratislavskej MHD je čoraz častejšie možné kupovať si cestovné doklady jednoducho bezkontaktnou platobnou kartou priamo v termináli v danom spoji. Novinka zatiaľ funguje v bratislavských električkách, postupne by mala pribudnúť aj v autobusoch. Okrem Bratislavy sa MasterCard snaží priniesť podobné inovatívne riešenia ja do ďalších slovenských miest a obcí, takže je možné, že aj vo vašom domovskom meste čoskoro zaplatíte za nákup lístka v autobuse mobilom.

Verzia: 4.4.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.4.8
Aktuálna cena: Zdarma

P2P instantné platby a ďalšie novinky

Jednou z najzaujímavejších pripravovaných noviniek, ktorú zástupcovia spoločnosti MasterCard demonštrovali priamo počas tlačovej konferencie, sú P2P instantné platby prostredníctvom aplikácie Masterpass. Ide o okamžitý prevod prostriedkov z účtu na účet, resp. z karty na kartu. Slúžiť na to bude práve aplikácia Masterpass, ktorá umožní jednoducho posielať peniaze vaším známym.

Zároveň bude možné vytvoriť akúsi žiadosť o zaplatenie. Druhá strana vám pošle odkaz, na ktorý kliknete a ten sa vám otvorí v aplikácii Masterpass s vopred vyplnenými údajmi o účte, na ktorý peniaze posielate. Suma môže byť dopredu zadaná, alebo ju vyplníte sami. Ide o veľmi jednoduchý systém okamžitých platieb, ktorý by mal byť dostupný v priebehu tohto roku, zatiaľ iba pre karty MasterCard.

Okrem iného chce MasterCard aj naďalej inovovať spôsoby, akými platíme za služby. Aplikácia GlobalPay, ktorá umožňuje objednávanie jedla a nápojov a okamžitú platbu v podnikoch, sa má rozšíriť do ďalších reštaurácií. Demonštrovaná tiež bola aplikácia Eat’n’Go, ktorá už funguje v Českej republike a tento rok sa má dostať aj k nám. Tu si môžete jedlo objednať dopredu tak, aby bolo pripravené práve v čase, keď dorazíte do reštaurácie. Je iba na vás, či si ho vychutnáte tam, alebo si ho vezmete so sebou. Samozrejme, aj tu platíte okamžite prostredníctvom telefónu a nemusíte čakať pri pokladni.

Verzia: 1.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7
Aktuálna cena: Zdarma

17.1.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+