MojAndroid

Garmin predstavil svoje prvé inteligentné hodinky s podporou 4G-LTE a GPS – Vivoactive 3 Music. Používatelia teda môžu pokojne opustiť domov (napríklad ísť si zabehať alebo ísť do posilňovne) bez svojho smartfónu len so smart hodinkami a stále môžu počúvať hudbu, posielať textové správy, či zaznamenávať si svoje cvičenie. Spoločnosť Garmin garantuje až päť dní výdrže batérie v režime “smart watch” alebo najmenej štyri hodiny s aktivovaným GPS, LTE a zapnutým prehrávaním hudby.

Spolu s podporou LTE prichádzajú aj nové funkcie

Hodinky Vivoactive 3 Music sú dodávané aj s novými bezpečnostnými funkciami, ako je napríklad zabudovaná funkcia detekcie incidentov. Pomocou tejto funkcie hodinky upozornia prednastavené núdzové kontakty v prípade zistenia nárazu alebo pádu. Ak sa používateľ počas svojho tréningu cíti ohrozený, môže podržať tlačidlo na hodinkách na 5 sekúnd a tým sa automaticky pošle textová správa týmto kontaktom spolu s presnou real-time lokáciou. Je možné tiež zapnúť funkciu Garmin LiveTrack, pomocou ktorej používateľ zdieľa kedykoľvek svoju lokáciu so svojimi priateľmi či rodinou.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Pôvodné Vivoactive 3 boli predstavené koncom minulého roka, súčasná najnovšia verzia je postavená na nových LTE možnostiach. Používatelia budú môcť sťahovať skladby alebo playlisty priamo do hodiniek, to platí aj pre skladby z hudobných aplikácií tretích strán, ako sú Deezer (v budúcnosti aj Spotify). Bezdrôtové slúchadlá môžu byť pripojené priamo k inteligentným hodinkám cez Bluetooth.

Dostupnosť ani presná cena hodiniek ešte nie je zverejnená, odhaduje sa však o 5 až 8 týždňov a cena okolo 300 dolárov.

8.1.2019
Zdroj: theverge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+