MojAndroid

CyanogenMod, jedna z najobľúbenejších komunitných ROM so systémom Android, dosiahla od minulého roka viac než dvojnásobný nárast v počte inštalácií a podarilo sa jej prekonať ďalší významný miľník. Na stránke stats.cyanogenmod.com bolo totižto zaznamenaných už viac než 5 miliónov inštalácií tejto ROM, pričom približne 1,8 mil. z nich bolo oficiálnych inštalácií (zostavených priamo CyanogenMod tímom) a 3,2 mil. bolo zostavených používateľmi (neoficiálnych).

Cyanogenmod 5 mil

Najpopulárnejšie medzi všetkými používateľmi boli tzv. Nightly verzie CyanogenMod 10, ktorá ponúka Android 4.1 Jelly Bean. Možno trochu viac prekvapivé je, že hneď na druhom mieste sa umiestnili Nightly verzie CaynogenMod 7 s dnes už zastaralým Androidom 2.3 Gingerbread. Veľký nárast však zaznamenal CyanogenMod 10.1 s najnovšou verziou Androidu 4.2 Jelly Bean. Podľa posledných štatistík, o ktorých sme vás informovali v máji 2012, mal CyanogenMod na konte 2 milióny inštalácií. Za rok sa mu teda podarilo navýšiť celkový počet inštalácií o 3 milióny, čo je viac než dvojnásobok.

Za popularitu “Cyanogen módu” sa postarali najmä pozitívne odozvy používateľov a čistota prostredia, ktoré ponúka čistý Android s niekoľkými vylepšeniami priamo z dielne autorov. Je to napríklad natívna podpora motívov, podpora FLAC audio kodekov, OpenVPN klient, rozšírené reštart menu, výkonnostné vylepšenia a niekoľko “vychytávok” pre tablety.

Zdroj: androidauthority

20.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+