MojAndroid

Pokročilé možnosti a nezastaviteľný pokrok v technológiách nám v tejto dobe prinášajú nevídané vízie a projekty. Jedným z najviac sa rozvíjajúcich odvetví je práve trh s mobilnými zariadeniami a dôkazom toho je napríklad koncept s názvom Circet. Ide o inteligentný náramok s piko projektorom, ktorý premieta obsah priamo na kožu ruky. Senzory v náramku dokážu snímať aj dotyk vašich prstov na premietanej ploche, takže pohodlne môžete pracovať s aplikáciami, písať text alebo robiť hocičo iné, čo by ste robili aj na klasickom smartfóne. Viac vám o tomto koncepte napovie nižšie priložené video.

Hoci ide o koncept, veríme, že nemá ďaleko od reálneho zariadenia. Možnosti mobilných technológií nemajú hranice a je len otázkou času, kedy niekto podobné zariadenie naozaj vyrobí a začne predávať. Hoci autori prototypu Cicret vyberajú na svojej webstránke peniaze na vývoj tohto zariadenia, neodporúčame vám im prispieť. Jednak je vývoj takéhoto zariadenia príliš drahý na to, aby ho dokázal vyrobiť startup a jednak vám autori neponúkajú žiadnu istotu, že za investované peniaze aj niečo dostanete. Dnes sa už na internete nachádza aj niekoľko atráp a napodobenín tohto náramku, ktoré vám rovnako neodporúčame kúpiť. Na záver už dodám len toľko, že sa teším na prvé zariadenia tohto typu a na ich testovanie. Viete si predstaviť, že by ste namiesto smartfónu používali takýto náramok?

cicret-titulka

Zdroj: SlashGear

2.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+