MojAndroid

Výkon a pamäť – iba pre nenáročných

CAT S40 nepatrí medzi extrémne výkonné zariadenia, no na nenáročné operácie vám bude stačiť. Nájdeme tu nenáročný procesor Snapdragon 210 so štyrmi jadrami taktovanými na 1,1 GHz. Sekunduje mu 1 GB RAM a vnútorná pamäť s kapacitou 16 GB je doplnená o možnosť rozšírenia pamäťovými kartami o ďalších 64 GB.

CAT S40 Screenshot 19 CAT S40 Screenshot 20 CAT S40 Screenshot 21

To rozhodne nie sú najlákavejšie špecifikácie, no na bežné úkony ponúka CAT S40 dostatočný výkon. Používanie sociálnych sietí, internetového prehliadaču či komunikačných nástrojov je bezproblémové a hoci sme sa stretávali s dlhším načítavaním aplikácií či prechodmi medzi nimi, nie je to nič neakceptovateľné. Predsa len telefón nie je určený pre náročných používateľov a očakáva sa, že majitelia budú používať iba niekoľko základných aplikácií a nebudú mať na výkon telefónu prehnané nároky.

Na hranie náročných hier tak môžete zabudnúť a tiež platí, že akonáhle začnete vykonávať s telefónom náročnejší multitasking, musíte sa obrniť riadnou dávkou trpezlivosti. Napriek týmto nedostatkom sme ale s telefónom dokázali fungovať aj my bez väčších problémov. Iste, niekedy sme narazili na okamihy, keď sme jednoducho mali smolu a na načítanie potrebných informácií sme si museli počkať. Vo väčšine prípadov ale jednoduché aplikácie fungovali dobre a rýchlosť načítavania bola akceptovateľná.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

25.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+