MojAndroid

Niektoré z najväčších svetových technologických spoločností v týchto chvíľach pracujú na vytvorení vlastných modelov inteligentných hodiniek, čím sa snažia využiť medzeru na trhu a dopyt zo strany spotrebiteľov. Predstavenie Galaxy Gear od Samsungu už klope na dvere, Google taktiež pracuje v tejto oblasti a informácie naznačujú, že aj spoločnosť Apple pripravuje iWatch. CEO známej spoločnosti Casio, ktorá sa špecializuje aj na výrobcu náramkových hodiniek však vysiela spomenutým spoločnostiam jasný odkaz, že sú pripravení bojovať o prvenstvo na poli inteligentných hodiniek.

casio inteligentné hodinky

84-ročný CEO spoločnosti Casio, Kazuo Kashio totižto vtipne uviedol v rozhovore pre renomovaný denník The New York Times, že “všetci zrazu objavili zápästie”, čím sa odvoláva na aktuálny nápor inteligentných hodiniek od Pebble, Sony a ďalších výrobcov. Podľa jeho slov, Casio už dlho tuší, že tento segment trhu sa v budúcnosti ukáže ako veľmi výnosný a v spoločnosti sú “pripravení”, konkurovať ostatným výrobcom. Naznačuje tým, že aj Casio má v pláne stať sa veľkým hráčom v tomto smere a možno už onedlho môžeme očakávať ich vlastný model hodiniek s pokročilými funkciami.

Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+