MojAndroid

Ako pravdepodobne viete, súťaž pre zaočkovaných s názvom Byť zdravý je výhra rozrušila viacerých divákov. Výherkyňa obrovskej sumy peňazí nestihla z obrazovky prečítať heslo kvôli oneskorenému vysielaniu televízie prostredníctvom internetu. Ministerstvo financií Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke oznámilo, že bude spoločne s právnikmi hľadať spôsob, ako Zuzane zo Solivaru výhru 400 tisíc eur vyplatiť.

igor matovič byť zdravý je výhra
Foto: Facebooková stránka Ministerstva financií SR

Minister financií spolu s generálnym riaditeľom RTVS sa vybrali priamo do Solivaru za pani Zuzanou. Viac informácií sa dozviete v samotnom zostrihu. “Keď si prečítame štatút, zistíme, že Zuzana nevyhrala, no väčšina Slovenska cíti, že má na to morálne právo,” podotkol minister financií Igor Matovič. “Právo bez ľudskosti ľudia rešpektovať nebudú,” dodal.

Oneskorený TV signál cez internet alebo ako stratiť 400 tisíc eur v očkovacej lotérii

16.8.2021

Mnohí z vás si určite všimli súťaž s názvom Byť zdravý je výhra. Zapojiť sa do nej môže každý zaočkovaný občan Slovenskej republiky. Stačí vyplniť formulár na oficiálnej stránke. Výherca sa žrebuje každý pracovný deň na stanici RTVS, respektíve každú nedeľu sa hrá o veľké, prémiové výhry. Včera nastala situácia, ktorá vyrazila dych nielen divákom, ale zrejme aj samotnému štábu.

Oneskorené vysielanie na internete sa stalo osudným pre výherkyňu súťaže Byť zdravý je výhra

Po vylosovaní náhodnej zaočkovanej osoby pozvaným hosťom a následnom overení začnú moderátori volať výhercovi. Ak daná osoba zodvihla, nastal uvítací rozhovor. Šťastlivec je ďalej žiadaný, aby prečítal heslo, nachádzajúce sa na obrazovke. Prečítaním tohto hesla si redakcia overí či je divák skutočne pri televízore a sleduje reláciu. Pokiaľ správne prečíta heslo do dvadsiatich sekúnd, výhra je jeho. Ak sa tak nestane, získava 1000 € ako “bolestné” za vznik nešťastnej situácie.

očkovanie - byť zdravý je výhra
Očkovanie | Foto: Forbes.sk

Problémom sa v nedávnom vysielaní stal práve nešťastný časovač, ktorý bol prikrátky pre výherkyňu, ktorá doma nemá televízor a vysielanie sledovala cez internet. Je známe, že internetová televízia má oproti klasickému vysielaniu výrazné oneskorenie, ktoré sa panej stalo osudným. Heslo z úst výherkyne zaznelo hneď niekoľkokrát veľmi krátko po vypršaní času, no už bolo neskoro. Na toto zrejme televízny štáb nemyslel a neostávalo im nič iné, ako výhru nechať pre iného šťastlivca, ktorý bude vyžrebovaný budúcu nedeľu.

Na druhú stranu, v pravidlách súťaže je spomenuté, že vyhlasovateľ nenesie žiadnu zodpovednosť za oneskorenie signálu, ktoré sa môže stať napríklad na internete alebo aj v klasickej televízii. Každopádne by najmä nešťastnú zaočkovanú potešilo, keby sa časomer predĺžil aspoň o ďalších 10 sekúnd, aby mali šancu aj tí, ktorí reláciu sledujú cez internet.

Náš tip
Návod: Ako získať COVID preukaz, nahrať ho do aplikácie GreenPass a zaregistrovať sa do systému eHranica
17.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+