MojAndroid

Len včera spoločnosť BlackBerry predstavila dvojicu svojich nových smartfónov Q10 a Z10, v ktorých zároveň verejnosti ukázala aj svoj nový operačný systém BlackBerry OS vo verzii 10. Výkonnejší z dvojice nových smartfónov – BlackBerry Z10 – ponúka dotykový displej s uhlopriečkou 4,2″, pre ktorý bol nový operačný systém aj špeciálne upravený. Obrovským lákadlom zákazníkov má byť aj podpora Android aplikácií. Tej sa BlackBerry dočkalo v podobe balíka s 28 000 aplikácií, ktoré boli “prebalené” pre nový BlackBerry OS vo verzii 10.

BlackBerry sa pri predstavovaní svojich nových zariadení a operačného systému chválilo tým, že už pri spustení bude mať obchod s aplikáciami a hrami – BlackBerry World – viac ako 70 000 aplikácií a hier. Veľkú časť z tohto úspechu má však na svedomí náš obľúbený zelený robot, ktorý k tomuto číslu prispel už spomínanými 28 000 aplikáciami, čo predstavuje zhruba 40% zo všetkých titulov v tomto digitálnom obchode. Jediným cieľom bolo pomôcť spoločnosti BlackBerry prilákať zákazníkov a naštartovať začiatok ďalšieho mobilného OS na trhu.

 

Celý systém prebaľovania Android aplikácií pre BlackBerry OS 10 je veľmi jednoduchý. Developeri si stiahnu špeciálny program, tzv. Runtime for Android Apps, ktorý ich upozorní na to, ktoré riadky kódu treba upraviť, aby ich aplikácie fungovali pod najnovším OS od BB. Hoci prerobené aplikácie nevyzerajú príliš vábne a chýba im napríklad tlačidlo Späť či Ukončiť, aspoň fungujú. Pre BlackBerry OS, ktorý je zameraný na gestá, ide však o významnú pomoc. Toolset na úpravu aplikácií zmení všetky tlačidlá ako Späť, Ukončiť, či Menu na gestá, ktoré podporuje BlackBerry a tým umožní “provizórne” fungovanie aplikácií, kým sa na BB World nedostanú tituly vyrobené špeciálne pre najnovšie zariadenia BlackBerry.

Zdroj: AndroidCommunity

1.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+