MojAndroid

Len pred pár hodinami sme vám predstavili špeciálnu aplikáciu Portal od Pushbullet, určenú na prenos súborov medzi vašim počítačom a Android zariadeniami pomocou QR kódov. Veľmi podobný spôsob prináša aj známa americká spoločnosť BitTorrent so svojou aplikáciou Shoot. Tá vám umožní jednoducho zahájiť komunikáciu naskenovaním vygenerovaného QR kódu a to nielen na zariadeniach s Androidom, ale aj iOS alebo Windows Phone.

Najväčšou výhodou aplikácie Shoot, pred konkurenčnou appkou Portal, je využitie peer-to-peer technológie. Namiesto toho, aby sa vaše súbory nahrávali a sťahovali z cloudu, Shoot umožňuje prenos priamo medzi účastníkmi, takže vaše dáta zostávajú v súkromí. Aplikácii pritom nerobia problémy ani rozmerné súbory, takže budete môcť prenášať napríklad aj svoje videá z dovolenky vo výbornej kvalite. Ďalšou výhodou Shoot je používateľské prostredie, ktoré pozostáva len z dvoch tlačidiel. Jedno na zahájenie komunikácie a teda, vybratie súborov a generovanie QR kódu a druhé samozrejme na načítanie QR kódu. Jednoduchšie to už naozaj nejde.

image (65) image (66) image (67)

V tomto prípade však platí pravidlo “nie je všetko zlato, čo sa blyští” a prejavuje sa spoplatnení celej služby. Prvé tri prenosy súborov sú zadarmo, no pre ďalšie budete musieť zaplatiť priamo v aplikácií 2 doláre. Ak je pre vás aplikácia zaujímavá a nevadí vám ani spoplatnenie, môžete si ju stiahnuť prostredníctvom nášho widgetu nižšie.

https://www.youtube.com/watch?v=GOaOycHcNO0

18.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+