MojAndroid

Ak už sa vám zunovalo Slovensko, máme pre vás dobré správy. Ak pôjdete do Česka alebo Rakúska a vrátite sa späť, nebudete musieť prejsť testovaním a zaobídete sa aj bez smart karantény. Rozhodol o tom premiér Igor Matovič a nariadenie bude platné už dnes od polnoci (začiatkom 4. júna).

Za hranice bez smart karanteny
Takto vyzerá úvodná stránka aplikácie eKaranténa.

Za hranice aj späť bez smart karantény

Vďaka pozitívnemu vývoju situácie okolo koronavírusu už budeme môcť cestovať bez obmedzení k našim západným susedom. Rozhodol o tom Igor Matovič v Prahe, spolu s českým premiérom Andrejom Babišom. Rovnako tak oznámil aj rakúsky premiér minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg. Ten však dodáva, že kontroly zostanú v platnosti na hranici s Talianskom. Rakúsko navyše už otvorilo aj hotely, penzióny a kempingy, ale s dodržiavaním prísnych hygienických opatrení, dodáva TA3.

Pre zaujímavosť, Slovensko uzavrelo hranice 12. marca a nevpustili sme tu nikoho, kto tu nemal trvalý alebo aspoň prechodný pobyt. Po novom sa tak asi budú môcť vrátiť pracujúci Slováci do Rakúska a Česka.

Opatrenia však aj naďalej zostávajú v platnosti pre ostatné okolité štáty, ako napríklad Poľsko, Maďarsko, či Ukrajina. Ak prídete z týchto alebo iných krajín, máte na výber, či pôjdete do štátnej karantény alebo do domácej (smart) karantény. Tá funguje tak, že si do mobilu stiahnete aplikáciu eKaranténa a následne ste každý deň v náhodnom čase dopytovaný, aby ste sa odfotili na mieste vášho pobytu.

3.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+