MojAndroid

Väčšina používateľov mobilných zariadení sa zrejme zhodne v názore, že ich najväčšou slabinou je slabá výdrž batérie. Drahocennú energiu spotrebováva nielen hardvér telefónu, ale v nemalej miere aj nainštalované aplikácie. Práve na ne sa pozreli pracovníci známej firmy AVG, ktorá vyvíja napríklad antivírusový program pre Android zariadenia.

Vo firme analyzovali dáta pochádzajúce od 1 milióna Android nadšencov, ktorí majú spomínanú aplikáciu od AVG nainštalovanú a vytvorili prehľad aplikácií, ktoré najviac “žerú” batériu, zaťažujú telefón a v telefónoch zaberajú najväčší priestor. Pre úplnosť treba dodať, že AVG sa zmieňuje len o populárnych aplikáciách, ktoré majú viac ako milión stiahnutí. Pozrite si teda nasledujúce rebríčky a skontrolujte, ktoré z uvedených aplikácií máte vo svojom mobile (štyri rebríčky zobrazujú aplikácie, ktoré najviac žerú batériu a spúšťajú sa hneď pri štarte telefónu; hry, ktoré spotrebovávajú najviac energie; aplikácie zaberajúce najviac miesta a tie aplikácie, ktoré odoberajú telefónu najviac výkonu.

AVGs-hall-of-shame (1)

AVGs-hall-of-shame (3)

AVGs-hall-of-shame (2)

AVGs-hall-of-shame

Zdroj: phonearena.com

6.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+