MojAndroid

Asus sa v poslednom čase dostal do povedomia vďaka vydareným novým modelom Zenfone 5 a Zenfone 5Z, ktoré priniesli vydarený dizajn a výbornú výbavu. Do rodiny Zenfonov prichádza ďalší model, ktorý bude súperiť v strednej triede. Jeho hlavnou zbraňou bude silná batéria a čistý operačný systém Android.

Balenie:

  • nabíjačka
  • microUSB kábel
  • slúchadlá s 3,5 mm audio jackom
  • ochranný obal
  • nástroj na vyberanie SIM karty
  • dokumentácia

Asus Zenfone Max Pro prichádza v štýlovej čiernej krabici. Okrem samotného smartfónu sa tu nachádza všetko dôležité príslušenstvo a niečo naviac. Nabíjačka a kábel sú štandardom, bez nich by sme si balenie predstaviť nevedeli. Len škoda, že Asus vsadil na starší microUSB konektor. Slúchadlá s 3,5 mm jackom sú príjemným bonusom. Tie sa totiž z predajných balení telefónov pomaly vytrácajú. K samotným slúchadlám výrobca pridal ešte aj gumové štuplíky ďalších dvoch veľkostí, takže slúchadlá by mali sadnúť každému. V poslednom čase sa tešíme z ochranných obalov priamo v baleniach, inak tomu nie je ani v prípade nového Zenfonu Max Pro. Obal je síce jednoduchý a na prvý pohľad nevyzerá veľmi kvalitne, no pred škrabancami zaručene ochráni. Ak sa o svoj nový smartfón bojíte, nemusíte tak čakať, kým vám príde objednaný obal. Jednoducho použijete ten, ktorý je v balení. V každom prípade odporúčam neskôr siahnuť po kvalitnejšom, ktorý telefón ochráni aj pred nejakým tým pádom. Samozrejmosťou v balení je kovový nástroj na vyberanie SIM karty a nechýba ani dokumentácia.

Konštrukcia a dizajn: Plast je v strednej triede trendom

  • príjemná hmotnosť vzhľadom na kapacitu batérie
  • plastová konštrukcia
  • dobre odoláva odtlačkom prstov
  • microUSB konektor

Výrobcovia sa snažia čo najviac skresať výrobnú cenu svojich smartfónov. Jednou z možností je použitie plastovej konštrukcie namiesto sklenenej či kovovej. Čo sa samotnej kvality konštrukcie týka, je to síce krok späť, no ja v tom vidím aspoň jednu výhodu. Na telefóne sa nezachytávajú odtlačky prstov tak, ako v prípade sklenenej konštrukcie. Navyše telefón je veľmi dobre spracovaný a určite nemáte pocit menej hodnotného zariadenia. Plast sa pozitívne prejavil na celkovej hmotnosti Zenfonu Max Pro, ktorá je príjemných 175 gramov. Mohlo by sa to síce zdať ako vysoká hodnota, ale nemôžeme zabudnúť ani na to, že telefón disponuje batériou s kapacitou až 5000 mAh, ktorá určite nie je ľahká. Rozmery zariadenia sú 157.9 x 75.5 x 8.5 mm. Rovnako hrúbka je vzhľadom na batériu veľmi slušná. Ak ste hádali, že tento smartfón nedisponuje zvýšenou odolnosťou voči vode, hádali ste správne. V tejto cenovej kategórii to však ani neočakávame, vodeodolnosť by bola skôr prekvapením.

Ako som už spomínal, k spracovaniu nemám žiadne výhrady, nevadí mi ani plastová konštrukcia. Pri silnejšom zatlačení smartfón taktiež nemá žiadny problém a pôsobí pevným dojmom, žiadne škrípanie nie je počuť. Predná strana patrí hlavne veľkému displeju. V jeho hornej časti môžeme nájsť výrez, v ktorom sa nachádza selfie fotoaparát a nechýbajú tu ani potrebné senzory. Nad nimi je ešte mriežka reproduktora, ktorý slúži na telefonovanie. Displej síce zaberá takmer celú prednú plochu, no rozhodne tu je priestor na zlepšovanie. Hlavne čo sa spodnej brady týka, tá je oproti ostatným častiam výrazne hrubšia. Na druhú stranu, jedná sa o prístroj strednej triedy, takže mu to bez problémov odpustím.

Zadná strana sa mi páči. Hlavne osadenie duálneho fotoaparátu s prisvetľovacím LED bleskom vyzerá veľmi dobre. V strede nájdeme skener odtlačkov prstov a pod ním sa nachádza názov výrobcu. Ako som už spomínal, zadná strana slušne odoláva odtlačkom prstov. Horná strana je prázdna, na pravej nájdeme všetky dôležité hardvérové tlačidlá. Tá ľavá ukrýva slot na dve SIM karty a pamäťovú kartu. Asus Zenfone Max Pro je smartfónom, v ktorom môžete naraz využívať všetky výhody Dual SIM a zároveň v ňom môžete mať nainštalovanú aj pamäťovú kartu. Takto sa mi to páči, výborné riešenie. Zostala už len spodná strana, ktorá ukrýva starší microUSB konektor, pomocou ktorého zariadenie pripojíte k počítaču či nabijete. Nechýba tu ani 3,5 mm jack, za čo výrobcu chválim a nezabudlo sa ani na hlasný reproduktor, ktorý si svoje miesto taktiež našiel na spodnej strane prístroja.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+