MojAndroid

Segment mobilných fitness aplikácií budú ovládať výrobcovia tenisiek a športového oblečenia. Po tom, ako spoločnosť UnderArmour kúpila fitness aplikáciu MyFitnessPal a Adidas kúpil aplikáciu Runtastic, kupuje svoju vlastnú fitness službu s prepracovanou mobilnou aplikáciou aj Asics. Ten sa pri výbere rozhodol pre Runkeeper, jednu z vôbec najlepších fitness aplikácií pre smartfóny. Akvizíciu oznámil zakladateľ spoločnosti Jason Jacobs v príspevku na stránke Medium s tým, že ľuďom vysvetlil, prečo je odkúpenie pre Runkeeper a jeho používateľov naozaj dôležité a dobré.

runkeeper

Základným problémom podobných aplikácií je to, že za platené funkcie nezískajú dostatok financií na ďalší rozvoj aplikácie. Navyše, konkurenti ponúkajú rovnaké funkcie, za ktoré sa v Runkeeperi platí, často zadarmo. Vedenie Runkeeperu tak logicky prijalo ponuku spoločnosti Asics, ktorá akvizíciou aplikácie získala napríklad prístup ku 45 miliónom používateľom Runkeeperu, na ktorých môže cieliť napríklad reklamu či akciové ponuky na svoje produkty.

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: RunKeeper (18.časť)

Podľa Jacobsa je spojenie “softvéru a hardvéru” v oblasti športu logickým krokom. Spoločnosti môžu spoločne “pomôcť ľuďom, aby zostali motivovaní a maximalizovali svoj pôžitok zo športu”. Rovnako ako v iných prípadoch, aj v prípade akvizície Runkeeperu uisťuje vedenie spoločnosti všetkých používateľov, že táto zmena sa ich nijako nedotkne a Runkeeper sa aj naďalej bude vyvíjať autonómne, bez zásahu Asicsu. Je však len otázkou času, kedy sa produkty tejto značky prepracujú do obľúbenej fitness aplikácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
16.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+