MojAndroid

Adidas, nemecký výrobca športových potrieb kúpil spoločnosť Runtastic za 239 miliónov amerických dolárov. Informoval o tom Florian Gschwandtner, výkonný riaditeľ spoločnosti Runtastic na oficiálnom blogu.

Spoločnosť Runtastic, ktorá bola založená v Austrálii v roku 2009 priniesla v priebehu niekoľkých rokov na trh škálu fitness aplikácií pre rôzny druhy aktivít, vrátane behu, bicyklovania a tiež aj na sledovanie spánku. Runtastic sa okrem toho venuje aj výrobe hardvéru v podaní fitness hodiniek s GPS modulom, monitorov srdcového tepu alebo fitness trackeru Orbit.

Runtastic zostane podľa vyjadrení výkonného riaditeľa samostatnou entitou vrámci spoločnosti Adidas. Uviedol tiež, že firma bude aj naďalej pokračovať na vývoji novej aplikácií, ktorá sa má dostať na trh koncom aktuálneho roka. “Obe spoločnosti pevne veria, že spoločne môžeme vytvoriť jedinečné portfólio produktov a bezkonkurenčnú zákaznícku skúsenosť pre našich existujúcich členov komunity a budúcich užívateľov,” dodal Gschwandtner.

Akvizícia by mala podľa všetkého priniesť lepšie postavenie na trhu s inteligentným príslušenstvom, kde spomedzi konkurencie teraz vedie Nike so svojim riešením Nike+. Akých softvérových noviniek alebo nového príslušenstva sa v budúcnosti dočkáme je zatiaľ nejasné.

Zdroj: The Verge, Runtastic

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+