MojAndroid

Predpoveď počasia je pre mnohých z nás veľmi podstatnou. Ide o jednu z prvých vecí, ktoré ráno zisťujete po chytení smartfónu do ruky, a tak sme sa rozhodli, že pre vás vyberieme najlepšie aplikácie na predpoveď počasia. Opäť však chceme, aby ste nám svoje tipy zaslali aj vy. Aj pri písaní tohto článku sme uplatnili tradíciu dvojitých výberov – najprv vám prinesieme svoje tipy, teda “tipy redakcie” a následne zverejníme článok, v ktorom budete môcť hlasovať za aplikácie, ktoré používate vy, a ktoré by ste odporučili ostatným používateľom. Druhú časť tohto seriálu v roku 2015 venujeme aplikáciám na predpoveď počasia. 

The Weather Channel

Medzi ďalšie z obľúbených aplikácií na predpoveď počasia možno zaradiť titul The Weather Channel. Ide o jednoduchú, no veľmi peknú a funkčnú aplikáciu s predpoveďou aj pre slovenské lokality, ktorá ponúka optimalizáciu pre tablety aj smartfóny. Aplikácia je v obchode Play dostupná bezplatne s reklamami, pre ich odstránenie si musíte zaplatiť plnú verziu titulu. Medzi prednosti tejto aplikácie patrí presnosť predpovede, prehľadná aplikácia a pekné widgety.

the-weather-channel-2 the-weather-channel-1 the-weather-channel-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Eye In Sky Weather

Ide rovnako o veľmi populárnu aplikáciu medzi používateľmi Android zariadení, ktorá ponúka jednoduché a prehľadné prostredie. Nechýbajú samozrejme ani pokročilé funkcie a sada niekoľkých widgetov, ktoré môžu skrášliť vaše obrazovky, no dôležitejšou je presná predpoveď počasia, ktorú táto aplikácia ponúka. Od konkurencie sa tento titul odlišuje možnosťou zmeniť ikony predpovede počasia. Aplikácia je v obchode Play dostupná bezplatne.

eye-in-sky-weather-1 eye-in-sky-weather-2 eye-in-sky-weather-3

Verzia: 4.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.5
Aktuálna cena: Zdarma

Yahoo! Počasie

Ak kladiete veľký dôraz na grafické spracovanie aplikácie, rozhodne by vás mohol zaujať titul Yahoo! Počasie. Aplikácia síce ponúka niekoľko užitočných funkcií a pomerne presnú predpoveď počasia, no jej hlavnou výhodou je spracovanie a grafická stránka. Fotografie sa zobrazujú na pozadí predpovede, pričom sa ich téma mení práve na základe počasia, takže si predpoveď môžete pozrieť aj na základe pekných fotografií používateľov. Aplikácia je dostupná rovnako bezplatne.

yahoo-pocasie2 yahoo-pocasie1 yahoo-pocasie3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zaujíma nás váš názor

Napíšte nám do formulára nižšie ktorú z aplikácií na predpoveď počasia používate vy. Chceme vedieť nielen to, čo na nej obľúbujete, ale aj jej plusy a mínusy, prípadne veci, ktoré by ste chceli zmeniť. Neskôr prinesieme ďalší článok s výberom aplikácií, ktoré sú obľúbené medzi vami, našimi čitateľmi, pričom v ňom použijeme vaše názory a odporúčania. Nebráňte sa teda kreativite a pošlite nám svoju odpoveď, možno si vyberieme práve váš názor!

16.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+