MojAndroid

Ruská invázia na Ukrajinu prinútila už v minulom roku viacero softvérových spoločnosti stiahnuť sa z ruského trhu. Teraz sa k nim pridáva aj spoločnosť Match Group, ktorá podľa tlačovej agentúry Reuters z ruského trhu stiahne svoju zoznamovaciu aplikáciu Tinder. Kedy sa tak stane a čo bolo impulzom pre toto rozhodnutia?

Tinder sa z Ruska stiahne až 30. júna

Podľa vlastníka Tinderu bude aplikácia z ruského trhu stiahnutá 30. júna a jej ruskí používatelia tak budú mať dosť času sa situácii prispôsobiť. Spoločnosť Match Group okrem Tinderu prevádzkuje aj aplikácie Hinge a PlentyOfFish. Svoj odchod z ruského trhu zdôvodňuje potrebou ochrany ľudských práv, ale podrobnejšie stanovisko k odchodu zatiaľ nevydala.

Agentúra Reuters pripomína, že európska policajná agentúra Europol v septembri upozornila na to, že zoznamovacie aplikácie bývajú zneužívané jednotlivcami na účely obchodovania s ľuďmi. Týka sa to aj ukrajinských utečencov. Jeff Perkins, riaditeľ spoločnosti Friends Fiduciary, ktorá je akcionárom Match Group, však uviedol ešte jeden dôvod pre odchod z ruského trhu.

Bol dôvodom odchodu zatykač na Putina?

Medzinárodný trestný súd (ICC) v Haagu vydal 17. marca zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina a ruskú ombudsmanku pre práva detí Mariju Ľvovovú-Belovovú za vojnový zločin nezákonnej deportácie ukrajinských detí do Ruska. Podľa Periknsa nie je dobré, aby dôveryhodná značka ako Tinder pôsobila v štáte, ktorého prezident je obvinený z vojnových zločinov.

Vladimír Putin
Je dôvodom odchodu obvinenie Vladimíra Putina z vojnových zločinov? | Zdroj: TheWallStreetJournal.com

Spoločnosť navyše v marci 2022 upozornila, že vojna má negatívny vplyv na jej podnikanie v Európe, čo bude aj pravdepodobne hlavný dôvod odchodu z Ruska. Odchod Tinderu totiž prichádza so značným oneskorením za inými sociálnymi platformami, ktoré odchodom zareagovali na ruskú agresiu na Ukrajine už minulý rok.

Tinder
Tinder
Developer: Tinder
Price: Free
  • Tinder Screenshot
  • Tinder Screenshot
  • Tinder Screenshot
  • Tinder Screenshot
  • Tinder Screenshot
Náš tip
Tieto Samsung smartfóny už nedostanú Android 14. Je medzi nimi aj váš?
4.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+