MojAndroid

Po predstavení AI nástroja ChatGPT by sa mohlo zdať, že ak nejaká služba nevyužíva prvky AI, tak akoby ani nebola. Ďalšou službou, ktorá sa integráciou AI pochválila, je podľa portálu TechCrunch populárna zoznamovacia platforma Tinder.

Tinder chce pomocou AI riešiť falošné profily

Asi každý moderný používateľ smartfónov už o službe Tinder aspoň počul. A ak je aj slobodný, tak ju možno aj vyskúšal. V podstate ide o jednoduchú online zoznamku, kde zverejnite svoju fotografie spolu so základnými osobnými údajmi a dáte si zobraziť fotografie ďalších používateľov v okolí podľa veku, pohlavia a iných faktorov.

Ak sa vám niekto páči alebo nepáči, tak to dáte najavo potiahnutím prstu do jednej zo strán. Rovnako to urobia používatelia, ktorých si prezeráte. A ak dôjde k zhode, tak môžete ísť na rande. A pretože žiadna sociálna služba sa nevyhne falošným a podvodným účtom, tak aj Tinder ponúka funkciu overovania fotografií s názvom Photo Verified. Po nej je váš profil označený modrým znakom ako overený.

Tinder
Overený profil | Zdroj: TechCrunch.com

Doteraz sa museli kvôli tejto funkcii používatelia fotiť a pózovať z rôznych uhlov podľa pokynov. Namiesto fotiek bude odteraz funkcia vyžadovať selfie video, ktoré s pomocou nástrojov AI overí pravosť fotografie. Funguje to tak, že sa 3D mapovanie geometrie tváre porovná so statickou fotografiou používateľa. Tinder tvrdí, že pre funkciu outsourcoval technológiu tretej strany, ale neinformoval o akú spoločnosť ide.

Súčasní používatelia, ktorí už majú overený profil, dostanú výzvu, aby si ho znovu overili, tentoraz už pomocou novej technológie  Predplatitelia Tinder Gold budú tiež môcť neskôr filtrovať svoju stránku „Páči sa mi“ iba pre overených členov pomocou Photo Verified .Spoločnosť tvrdí, že overenie fotografií preukázateľne zvyšuje počet zhôd v službe, pretože používatelia majú väčšiu istotu, že ich potenciálna zhoda je skutočná osoba.

Tinder
Tinder
Developer: Tinder
Price: Free
  • Tinder Screenshot
  • Tinder Screenshot
  • Tinder Screenshot
  • Tinder Screenshot
  • Tinder Screenshot
  • Tinder Screenshot
  • Tinder Screenshot
  • Tinder Screenshot
30.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+