MojAndroid

Život prináša rôzne situácie. Tie príjemné, ale aj také, bez ktorých by sme sa hravo zaobišli. Môžeme si dávať veľký pozor a znížiť riziká ich vzniku, no úplne ich eliminovať, bohužiaľ, nie je možné. Do tejto kategórie patria aj škodové udalosti. Od drobných ťukancov až po vážnejšie nehody, všetko to so sebou nesie nepríjemnú potrebu promptného riešenia vzniknutej udalosti.

Dopady tejto súčasti všedného života motoristov dokáže do veľkej miery zjemniť povinné a havarijné zmluvné poistenie. Napriek tomu ale platí, že nás čaká vyplňovanie rozsiahlych tlačív, kde často záleží na každom jednom detaile. A tu vhod príde každá pomoc. Ešte relatívne nedávno to bolo spojené so zisťovaním postupu, telefonovaním do poisťovne alebo aktívnym vyhľadávaním potrebných informácií. Dnes je to našťastie vďaka pomoci moderných technológií omnoho jednoduchšie.

Aj o tom je mobilná aplikácia Kooperativa. Nahlasovanie poistných udalostí spojených s autom v nej prebieha jednoducho a prehľadne. Celé je to otázkou niekoľkých kliknutí v intuitívnom rozhraní, čo človek zvládne v priebehu štvrťhodinky. Dvanásť zrozumiteľných a prehľadných krokov, bez zbytočných omáčok, a je to vybavené. Potom už len stačí sledovať ako sa postupne mení stav vášho hlásenia.

Okrem spomínaného hlásenia aplikácia obsahuje aj extra funkcie pre dodatočné urýchlenie a podanie pomocnej ruky. Automatické rozpoznávanie dokladov na nahraných fotografiách, pridávanie snímkov vzniknutej nepríjemnosti alebo možnosť urýchleného spojenia s asistenčnou službou. Každý krok hlásenia škodovej udalosti sa pritom priebežne ukladá, takže sa k nemu človek môže vrátiť dodatočne a veci vyplniť až keď to bude bezpečné či možné.

Aplikácia ponúka aj takú vychytávku ako je nahranie zvukového záznamu, v ktorom popíšete priebeh poistnej udalosti, ak by vám z nejakého dôvodu nevyhovoval klasický textový opis. To, že cez aplikáciu môžete sledovať prehľad rozpracovaných a dokončených hlásení, je samozrejmosť. Čo všetko nájdete v aplikácii Kooperativa prezradí naše video.

Náš tip
Smart Poisťovňa 2022: Vyberte najlepšiu poisťovňu a vyhrajte smartfón v hodnote 400 €
6.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+