MojAndroid

Dropbox dnes na svojom oficiálnom blogu oznámil, že uzavrel dohodu so spoločnosťou Deutsche Telekom, vďaka ktorej bude odteraz aplikácia populárneho cloudového úložiska predinštalovaná na nových mobilných zariadeniach u európskych operátorov. Pod Deutsche Telekom pritom spadá aj slovenský Telekom, preto je pravdepodobné, že zmeny uvidíme už v najbližšom období aj my.

Zatiaľ nie je známe, ktorých krajín a konkrétnych zariadení sa bude táto dohoda týkať. V oficiálnom vyhlásení sa uvádza iba to, že pôjde o “vybrané trhy” a “väčšinu zariadení”. Súčasťou tejto zmluvy je pri tom aj rozšírenie informácií o cloudovej službe aj k majiteľom už zakúpených zariadení. Okrem slovenského Telekomu spadajú pod Deutsche Telekom aj operátori v Nemecku, Grécku, Rumunsku, Maďarsku, Poľsku, Česku, Chorvátsku, Holandsku, Rakúsku, Albánsku, Macedónsku a v Čiernej Hore.

dt-dropbox-cover

Dohoda by pritom mala byť prospešná pre obe strany. Dropbox má v súčasnosti približne 300 miliónov užívateľov, zatiaľ čo služby Deutsche Telekom využíva okolo 142,5 milióna Európanov. Marc Sommer, viceprezident pre rozvoj podnikania v DT označil Dropbox za lídra na trhu. Povedal, že táto dohoda je logickým prídavkom k službám ponúkaným nemeckou spoločnosťou. Jednoduché užívateľské prostredie a celosvetová popularita robia z tejto služby podľa neho ideálne cloudové riešenie pre všetkých užívateľov.

Ďalšia predinštalovaná aplikácia sa v našich smartfónoch objaví zrejme už v októbri. Zatiaľ nie je známe, či sa táto zmena týka aj slovenského trhu a preto si pre potvrdenie budeme musieť počkať ešte pár mesiacov. Už teraz je ale Dropbox predinštalovaný na mnohých zariadeniach spoločností Samsung či HTC, no vďaka tejto dohode ju zrejme uvidíme naozaj všade.

Zdroj: Dropbox Blog via TechCrunch

16.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+