MojAndroid

Apex Legends Mobile je jednou z najznámejších tzv. battle royale hier na mobilných systémoch. V dôsledku nedávnej straty kvality hry sa však spoločnosť EA rozhodla, že v máji po roku od vydania ukonči jej prevádzku na systémoch Android a iOS. Informáciu priniesol portál 9to5Google.

Nákupy v hre Apex Legends Mobile boli ukončené už v januári

Apex Legends Mobile, mobilný port populárnej online battle royale strieľačky herných štúdií Electronic Arts a Respawn, nie je v obchode Google Play príliš dlho. EA dnes, len osem mesiacov po uvedení hry, potvrdilo, že mobilná verzia  bude ukončená 1. mája 2023. Už včera, 31. januára, spoločnosť EA zastavila všetky nákupy v aplikácii. V podstate máte len 90 dní na to, aby ste si túto multiplayerovú hru zahrali, kým EA vypne  servery.

Peniaze v hre možno stále minúť a použiť na nákup položiek. Po odstávke mobilnej verzie Apex Legends 1. mája o 19:00 stredoeurópskeho času už všetko to virtuálne zlato však nebude mať absolútne žiadnu hodnotu. Spoločnosť EA objasnila, že za nákupy za skutočné peniaze sa nebudú poskytovať žiadne náhrady. EA dokonca plánuje ukončiť aj vývoj mobilnej verzie hry Battlefield.

Herné štúdio Respawn zároveň vysvetlilo, čo viedlo vývojárov k ukončeniu mobilnej verzie hry. Zatiaľ čo hra mala skutočne silný štart,  tak po mesiacoch začal jej obsah z pohľadu kvality a kvantity zaostávať desktopovou verziou. S tým samozrejme neboli spokojní ani hráči a ani vývojári. Z tohto dôvodu sa herné štúdio Respawn, EA a ich partner, ktorý mobilnú verziu vyvíjal, rozhodli ukončiť prevádzku Apex Legends Mobile.

The app was not found in the store. :-(

Náš tip
Motorola edge 40 Pro príde onedlho. Toto všetko ponúkne nová vlajková loď

1.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+