MojAndroid

O operačných systémoch Android a iOS sa toho už popísalo veľa. Nachádzate sa síce na stránke, ktorá je venovaná Androidu a my sme práve fanúšikom tohto operačného systému, no ani Applu sa kvalita poprieť nedá. Podľa najnovších dát spoločnosti Consumer Inteligence Research Partners (CIRP) je lojálnosť používateľov Androidu na úrovni až 92 percent.

Je to o preferenciách, možnosť výberu má každý

Táto spoločnosť robí medzi používateľmi pravidelné prieskumy, výsledok 92 percent získala v období za posledný štvrťrok. Z grafu, ktorý sa nachádza nižšie, je vidieť, že obidva operačné systémy majú naozaj lojálnych používateľov. To môže byť aj dôvodom rôznych hádok a výmien názorov na fórach o tom, ktorý z nich je naozaj lepší. Zástancovia Androidu píšu o svojom, ajfoňáci zase o svojom. Pravda je však niekde v strede.

Z grafu tiež vyplýva, že používatelia Androidu sú dlhodobo lojálnejší, ako používatelia iOS. Trendom je aj to, že lojálnosť používateľov oboch operačných systémov stále rastie, na základe čoho môžeme očakávať, že v budúcnosti bude čoraz menej ľudí prechádzať z jedného systému na druhý. V období od júna 2018 síce grafy oboch operačných systémov rástli, rast iOS bol však oveľa razantnejší. Ak by krivka v budúcnosti pokračovala ďalej podobným tempom, pravdepodobne sa po prvýkrát dostal iOS pred Android.

Aký operačný systém preferujete vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

O tom, akí boli používatelia týchto operačných systémov lojálni v minulosti informácie nemáme, graf sa datuje od decembra 2016. Vtedy taktiež viedol Android a rozdiel bol väčší ako teraz. Používatelia Androidu boli lojálni na 89 percent, používatelia iOS 83 percent.

Čo si myslíte vy? Predbehne iOS v tomto grafe Android? Ako ste na tom vy? Rozmýšľate nad zmenou? Ak áno, tak prečo?

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Huawei P20 Pro vs iPhone X: Nie je to len o výrezoch | DUEL
Náš tip
Obrat z App Storu rastie stále rýchlejšie, iOS aplikácie zarobili 2x viac ako na Androide
Náš tip
Aké sú rozdiely v návykoch používateľov Androidu a iOS?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+