MojAndroid

App Store zarába viac ako obchod Play. Je to všeobecne platné pravidlo, ktoré sa nezmenilo už skutočne dlho. Zároveň nič nenasvedčuje tomu, že by sme mali očakávať nejaký zvrat, teda aspoň v dohľadnej dobe. Nielenže iOS aplikácie zarábajú viac, obrat z ich predaja rastie rýchlejšie ako v prípade obchodu Play. Údaje priniesla analytická firma SensorTower.

Stále tak platí, že vývojári zarábajú oveľa viac na iOS aplikáciách ako na Android tituloch. Za uplynulý štvrťrok (júl-september 2018) zarobili vývojári na aplikáciách v App Store 12 miliárd dolárov, kým Android aplikácie vygenerovali obrat vo výške iba 6,2 miliardy. V prepočte tak iOS tituly zarobili o 94 % viac.

Aplikácie z App Store tiež zaznamenali 23,3% medziročný nárast v tržbách. Tie rástli aj v Google Play, a to na úrovni 21,5 %. Aj tento trend potvrdzuje, že vývojárom sa stále viac oplatí vyvíjať aplikácie pre iPhony a iPady.

Na druhej strane, štatistiky počtu stiahnutých aplikácií už vyzerajú úplne inak. Celkovo bol zaznamenaný 10,9% medziročný nárast v počte nainštalovaných aplikácií za uplynulý štvrťrok. Celkovo ich bolo stiahnutých 27,1 miliardy oproti 24,4 miliardy v rovnakom období vlani. Až 19,5 miliardy stiahnutí bolo zaznamenaných v obchode Play, zvyšných 7,6 miliardy potom v App Store.

Najviac peňazí pritom zarábali znovu hry. Najúspešnejší titul v tomto smere bol Honor of Kings, kým populárny Fortnite je na deviatom mieste. Odhliadnuc od hier, najviac zarobili aplikácie Netflix a Tinder. Vysoko je umiestnená aj hudobná streamovacia platforma Pandora a aj aplikácia YouTube.

Čo sa týka počtu stiahnutí (okrem hier), na prvom mieste bola aplikácia WhatsApp, na druhom Messenger a na treťom Facebook. TOP 5 uzatvára ďalší titul od Facebooku – Instagram. Najsťahovanejšou hrou bol titul Helix Jump.

12.10.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+