MojAndroid

Faktom je, že majitelia iPhonov míňajú viac na aplikácie. To nie je žiadnou novinkou, už sme vás o tom informovali v tomto článku. Nový výskum teraz odhaľuje, aké sú najväčšie rozdiely v návykoch používateľov jednej či druhej platformy. Len pre upresnenie dodáme, že výskumu sa zúčastnilo 800 používateľov oboch operačných zariadení.

Náš tip
Obchod Play prináša čiastkovú refundáciu. Aj za mikrotransakcie
Náš tip
Obchod Play prekonáva v počte stiahnutí Apple App Store. Po stránke zárobkov stráca

Obchod s aplikáciami si prezerajú častejšie používatelia iOS

20 percent používateľov iOS odpovedalo, že App Store kontrolujú každý deň, 32 percent to robí aspoň raz za týždeň. Je to omnoho viac, ako používatelia Androidu. Denne si Play Store pozrie len 9 % z nich, pričom aspoň raz za týždeň otvorí aplikáciu 21 % používateľov Androidu. Jednoduchým vysvetlením by mohol byť fakt, že iPhony vždy prichádzajú s tými najlepšími komponentami, zatiaľ čo variácie Android smartfónov sú naozaj rôzne. Nájdeme tu najdrahšie a najvýkonnejšie zariadenia, no na druhej strane aj smartfóny,  ktoré nestoja ani 100 €. Mnoho z nich slúži naozaj len na základné operácie, akými sú telefonovanie, posielanie sms, prípadne používanie základných aplikácií. Náročnejšie hry by určite nezvládli.

Vyhľadávanie v obchode nie je až tak populárne

Pri hľadaní vhodnej aplikácie sa len 17 percent používateľov spolieha na vyhľadávanie, ktoré je integrované v obchodoch s aplikáciami. Mnohí radšej vyhľadávajú pomocou internetového prehliadača. Len tretina používateľov pritom nájde naozaj tú aplikáciu, ktorú hľadali. Keď už aplikáciu našli, je čas rozhodnúť sa či ju stiahnuť, prípadne či stojí za peniaze, ktoré za ňu musia zaplatiť. Pre androiďákov sú pri rozhodovaní najdôležitejšie používateľské recenzie, ajfoňáci sa zase rozhodujú na základe množstva funkcií, ktoré aplikácia obsahuje.

Najzákladnejším faktorom je cena

Čo sa týka platených aplikácií, tu sa obe strany zhodujú. Najdôležitejším faktorom je ich cena. Väčšina z nich má svoj rozpočet, ktorý je ochotná za aplikáciu zaplatiť. Vtedy nie sú najdôležitejšie jej funkcie, prípadne nejaká pridaná hodnota. Ak cena aplikácie prevyšuje rozpočet, jednoducho si ju nestiahnu. Používatelia oboch platforiem preferujú jednorázový nákup pred nákupmi priamo v aplikácií či hre.

Ajfoňáci majú nainštalovaných viac platených  aplikácií

Najväčší rozdiel medzi fanúšikmi týchto dvoch operačných systémov je v tom, koľko platených aplikácií majú nainštalovaných. Približne polovica používateľov iOS tvrdí, že ich má viac, ako 5. Čo sa týka používateľov Androidu, len 19 percent ich má zakúpených  minimálne 5 platených aplikácií či hier.

Tieto výsledky až tak prekvapivé nie sú. Keď zvážime, že iPhony sú drahé zariadenia, tí, ktorí si jeden kúpia, pravdepodobne nebudú mať problém zaplatiť pár eur za kvalitnú aplikáciu alebo hru. Zaplatiť napríklad 5 € za aplikáciu vyzerá inak, pokiaľ váš telefón stál 200 € ako keď stál 1000 €. Platené aplikácie sú jedným z dôvodov, prečo ajfoňáci nechcú prejsť k Androidu. Bolo by to vyhadzovanie peňazí.

Koľko aplikácií z Obchodu Play máte nainštalovaných vo svojom telefóne?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
20.7.2018
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+