MojAndroid

Operačný systém Android je už na viac ako 135 miliónoch zariadení! Podľa Google je denne aktivovaných neuveriteľných 550.000 Androidov a počet stiahnutých aplikácií z Android Marketu dosiahol úctyhodné číslo 6 miliárd. K dispozícii je už 250.000 Android aplikácií.Pritom len pred mesiacom bolo denne aktivovaných 500.000 zariadení a pred dvoma bol ich celkový počet 130 miliónov. Na Android Markete nájdete v súčasnosti už viac ako štvrť milióna aplikácií a hier. Tomu sa hovorí pekný skok vpred. Spoločnosť označila svoj mobilný OS ako veľký úspech hneď vedľa Youtube a prehliadača Chrome.

Android však nesprevádzajú len úspechy a v súčasnosti čelí viacerým žalobám kôli použitým patentom. Pre zaujímavosť, Google celkovo vlastní 650 patentov, čo je menej ako počet patentov, ktoré IBM získa v priebehu dvoch mesiacov! Nakoniec ešte jedna pozitívna správa. Android je dostupný už v 400 rôznych zariadeniach u 231 operátorov v 123 krajinách sveta.

Zdroj: tomsguide.com

16.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+