MojAndroid

Hoci Google zvykne oznámiť príchod nového operačného systému Android dostatočne pred jeho oficiálnym predstavením, o jeho názve nevieme takmer nič. Je to akýmsi štandardom. Nevedeli sme to ani po minulé roky a nevieme ani teraz. Dozvieme sa to až pri jeho oficiálnom predstavení. Dohady ale stále boli a aj budú.

Náš tip
Bude sa ďalší Android volať Android Popsicle?

Existujú už beta verzie najnovšieho Androidu P, ktoré si používatelia môžu nainštalovať na svoje zariadenia. Ako prvé sa samozrejme dočkajú Pixely, no do programu sú zapojené aj iné zaujímavé smartfóny, ktoré nepochádzajú priamo z produkcie Googlu. Zoznam zariadení, ktoré sú zaradené do Android P Beta programu nájdete tu.

Android Pistachio?

Spoločnosť Huawei pravdepodobne  náhodou odhalila názov Androidu P. Stalo sa to počas konverzácie, v ktorej chcel používateľ vedieť či príde Android Oreo na jeho Huawei P9 Lite mini. Jedna z odpovedí spoločnosti obsahuje informácie o aktualizácii pre tento smartfón, pričom tento čínsky výrobca odkázal aj na pripravovaný Android P a nazval ho Pistachio. Tento názov sa už v možnostiach názvu nového systému objavil vo februári. Správa od stránky bloomberg vtedy hovorila o Androide Pistachio Ice Cream. To znamená, že najnovší operačný systém od Googlu sa pravdepodobne nebude nazývať Popsicle, Peanut butter a ani iné zaujímavé sladkosti, o ktorých sa doteraz hovorilo.

Akú verziu Androidu máte vo svojom telefóne?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
12.7.2018
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+